ЗНО 2018: 100 000 випускників провалилися!

ЗНО 2018: 100 000 випускників провалилися!

З 2-го червня розпочинається вступна кампанія, і абітурієнти почнуть штурмувати Виші, які повинні стати їх альма-матір’ю. На жаль, для тисяч вчорашніх випускників вхід у вищі навчальні заклади замовлений на цілий рік. Причиною тому провал на зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО).

Для отримання сертифіката ЗНО необхідно було пройти поріг з певної кількості балів з кожного предмету. Так з максимальних 200 балів, які даються на предмет з української мови і літератури необхідно було набрати 23 бали, з математики – 10 балів, з іноземних мов – 19 балів, біології – 22 бали, історії України – 26 балів, географії – 26 балів, фізики – 12 балів і хімії – 15 балів.

Українську мову і літературу не склали 14,5%, а це майже 47 тисяч випускників, історію України провалили 14%, що дорівнює майже 23 тисячам школярів, з математики не отримали сертифікат 18,6%, а це майже 20 тис. підлітків і англійську мову не здали 13% тих, що екзаменувалися, а це майже 11 тисяч людей.

За словами Вадима Карандія, директора Українського центру оцінювання якості освіти, кількість тих, хто не здав ЗНО, у цьому році збільшилася практично вдвічі через те, що відтепер отримують сертифікати отримують і випускники училищ. Як би там не було, але рівень знань молодих українців залишає бажати кращого і тут вже абсолютно не важливо – випускник це проф. тех училища або школи. Ті ж, хто не згоден з отриманим результатом зможуть подати на апеляцію, де оцінки будуть переглянуті.

Vadym_Karandii

Вадим Карандій Директор Українського центру оцінювання якості освіти

– Всього ми маємо 1300 апеляцій на сьогодні. Це результати за першою хвильою, – пояснює Вадим Карандій.

У цілому основним завданням ЗНО є з одного боку зменшення кількості корупційних схем як у школах, так і у ВИШах. З іншого боку ЗНО покликане спростити завдання самим випускникам. Адже майбутнім студентам не доводиться двічі здавати іспити для атестата при вступі у вищий навчальний заклад. Однак, багато помічають, що завдання ЗНО непомірно складні не тільки для випускників, але і часом для викладачів.

– Наше завдання – відбір для вступу у ВНЗ за рейтингом. Ми не визначаємо абсолютного рівня знань, а лише вказуємо на місце того чи іншого вступника у рейтингу тих, хто складав ЗНО. Якщо будемо спрощувати тести, то таким чином знижуватимемо вимоги до рівня викладання. Тестові завдання мають бути співмірними з реальним рівнем знань випускників школи, – підкреслює директор Українського центру оцінювання якості освіти.

96427

А що нам скаже міжнародний досвід оцінювання майбутніх студентів? Так, наприклад, в Італії діє так звана «академічна свобода», де всі бажаючі можуть вступати у ВИШі, якщо відповідають умовам допуску. Абітурієнти повинні скласти два письмових та один усний іспит. А в Німеччині після закінчення школи необхідно скласти чотири письмових або усних іспити. У Франції диплом про повну середню освіту дає право своєму власникові вступати у вищий навчальний заклад без додаткових іспитів. Однак після закінчення ліцею, французи здають випускні іспити.

Як би там не було, але майже 100 000 українських випускників не здали ЗНО. У чому причина провалу стількох учнів? У складних завданнях зовнішнього незалежного оцінювання або нестачі знань? Звичайно ж, на таку плачевну картину впливають обидва фактори. Адже освіта – це той фундамент, на якому будується процвітаюча держава. Кожен спроможен брати активну участь у навчанні молодого покоління, адже від цього залежить майбутнє кожного з нас.

Юлія Гутшабес

Автор записи

Залишити відповідь

+ 5 = 13