Затримка пенсій: хто винен і що робити?

Затримка пенсій: хто винен і що робити?

Поки народні депутати отримують відпускні на мільйони гривень, українські пенсіонери залишаються без пенсій! Виплати затримали громадянам, зарахування пенсій яким, відбувається через «Укрпошту». При цьому ні Пенсійний Фонд України, ні міністерство соціальної політики до останнього не коментували те, що відбувається. Поки градус суспільної думки не піднявся і офіційні джерела, нарешті, заговорили.

Ще з минулого тижня, відстоявши чергу на пошті за пенсіями, люди похилого віку залишалися ні з чим.

– «Укрпошта» працює у штатному режимі. Станом на сьогодні існують тимчасові технічні затримки фінансування Пенсійним фондом України з виплати пенсій, – повідомляє прес-служба «Укрпошти».

За словами «Укрпошти», затримки торкнулися тих, хто отримує пенсію з 18 по 25 липня.

SVYAZ_UkrPoshta_perehodit_v_E_komertsiyu

– Виплата за період з 4 по 21 липня здійснена повністю. Сьогодні від Пенсійного фонду надійшло фінансування по 25 липня. З 26 по 28 липня буде виплачена решта пенсійних коштів, – пізніше оновили інформацію на сайті «Укрпошти».

Складно собі уявити, щоб у якомусь європейському державі сталося подібне. На жаль, в Україні це реальність і найбільш незахищені верстви населення – пенсіонери, потрапили під удар. А як пояснять виниклу ситуацію в Пенсійному фонді?

– Зміщення графіку фінансування виплат зумовлено касовими розривами надходження єдиного соціального внеску. З початку місяця на виплату пенсій спрямовано 27,1 млрд. грн., зокрема 2,3 млрд. грн. протягом 25 липня. Виплата пенсій у поточному місяці буде забезпечена фінансовим ресурсом в повному обсязі, – у результаті повідомив ПФУ.

Касовий розрив – це затримка надходження коштів в бюджет, але не дефіцит бюджету. Звичайно, тут виникає питання, як і чому була допущена така ситуація, коли пенсіонери по всій Україні залишилися без своєчасної виплати і хто понесе за це відповідальність?

– Ініціюю службове розслідування – і щодо до дій керівника ПФУ, і щодо дій керівників у регіонах. Треба розібратися в ситуації, аби не допустити її повторення. Центральний бюджет заборгованості перед ПФУ не має. Українські пенсіонери заслужили повагу та захист, – зазначив у соц.мережах прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

До глобальної причини того, що відбувається можна віднести завищені доходи, у тому числі і мінімальні, у слід за ними і непомірні податки, які не дозволяють малому і середньому бізнесу вийти з тіні і поповнити скарбницю.

22_06_24

Однак, є й інша причина, яка криється у тому, що за півроку ПФУ зібрав необхідних коштів на 89 млрд., у той час, як потрібно на 15 млрд. більше. Чи розвіє уряд дані припущення або ж підтвердить? Чекати, склавши руки, чи все-таки українці теж повинні активно реагувати на події? Відповідь очевидна.

Насправді затримка пенсійних виплат надто тривожний дзвіночок, щоб ігнорувати його! Тут, як ніколи важливий громадський контроль. Кожен спроможен не залишатися осторонь того, що відбувається, не чекаючи, що ситуація вирішиться сама собою. Тільки спільні дії товариства, не байдужість і відстоювання своїх прав змінять ситуацію на краще!

Юлія Гутшабес

Автор записи

Залишити відповідь

4 + 9 =