Зарплати ростуть, а українець бідніє!

Зарплати ростуть, а українець бідніє!

Середня зарплата по Україні зростає, мінімальна теж, та ось добробут українців все гірше. Такі швидкоплинні підвищення, немов завіса, що приховує зростання цін, зниження купівельної спроможності громадян і зростання боргів за комуналку. Але про все по порядку.

Відмінна новина про те, що мінімалку підняли аж на 523 грн, не сильно надихнула населення. Середня зарплата по країні так само зросла і склала 8 382 гривні. При цьому Держстат акцентує увагу на тому, що в січні виплати становили 7 711 грн, а в лютому 7 828 грн.

Мінімалка підвищилася на 16% з 3200 до 3723 грн. Дивна річ, експерти Української асоціації постачальників підрахували, що в 2018 році купівельна спроможність тих, хто живе на мінімалку, знизилася на 17%. Мова йде про продукти харчування, тепер народ змушений переходити на більш дешевий раціон. М’ясні продукти багато хто не бачать навіть у свята, адже ціна на них за рік зросла на 40%, а національна страва – сало подорожчало на 80%!

При цьому українці заборгували за комуналку понад 40 мільярдів гривень. Державна статистика повідомляє, що найбільший борг в 16,4 млрд. грн за природний газ та 14,4 млрд за теплопостачання з гарячою водою. Так про які поліпшенння у житті українців може йти мова, про які так часто чути з екранів ТБ?!

Підвищення мінімальної зарплати безпосередньо впливає на розвиток бізнесу у країні. Звичайно, дохід громадян повинен збільшуватись, але разом з тим має регулюватися оподаткування, зменшуватися облікова ставка Нацбанку, знижуватися відсотки на кредити для підприємництва, але цього на жаль немає. І замість довгоочікуваного блага, отримуємо в кращому випадку чергове підприємство, що пішло у тінь, а в гіршому і зовсім банкрута.

Міжнародний досвід підказує, що розвиток малого бізнесу – це той ґрунт, завдяки якому існує середній клас і зростає економіка, який практично відсутній в Україні. Для стимуляції бізнесу в Європі з 70-х розробляють нові юридичні моделі, змінюють систему оподаткування і надають вигідні умови для кредитування. Так в Іспанії існують товариства взаємного гарантування, де підприємства надають гарантію кредиторам, для отримання позики або виступають в якості поручителя. Також існують товариства взаємного фінансування, де інвестуються суб’єкти малого бізнесу, сюди входить і Державний інститут офіційного кредитування Іспанії.

Ефемерне зростання доходів українців розбивається об сувору реальність. Адже збільшення цін з інфляцією в додачу пожирають фінанси громадян. Кожен спроможен не залишатися осторонь того, що відбувається. Адже бути в інформаційному полі, означає володіти ситуацією, направляючи всі зусилля для змін на краще!

Автор записи

Залишити відповідь

6 + 2 =