Замість підтримки фермера – новий тягар податків?

Замість підтримки фермера – новий тягар податків?

13 червня Кабміном прийнято постанову, згідно з якою розширюється список платників єдиного соціального внеску. Відтепер щомісяця ЄСВ будуть зобов’язані оплачувати члени фермерського господарства, в тому випадку, якщо вони не належать до осіб, що страхуються на інших підставах.

– Це рішення дозволить розподіляти єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який сплачується новою категорією платників – членами фермерського господарства, на всі види соціального страхування, – повідомляється на Урядовому порталі.

Обов’язок з постановки на облік платника ЄСВ не поширюється на осіб, які є застрахованими (наймані працівники, ФОП, голови фермерських господарств зі статусом сімейного ферм.господарства).

Базою нарахування єдиного соціального внеску є прибуток членів фермерського господарства, одержаний від їх діяльності, з якої буде стягуватися податок на доходи фізичних осіб. За несвоєчасну сплату внеску, фермерові загрожує штраф у розмірі 20% від несплачених сум. У цілому, ЄСВ своєрідний вид внесків. Навіть якщо ви встали на облік 31 числа, ви зобов’язані сплатити за весь поточний місяць. Сума ЄСВ становить 22% від мінімальної зарплати – 3723 грн, а це становить 819 грн.

У січні-квітні 2018 року Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування забезпечено на суму 68,4 мільярда гривень, що на 27,3% більше, ніж за той же період минулого року. При цьому сума прибуткового податку і військового збору, так само зросла на 24,3% і в цілому склав 66,8 млрд!

s2

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман

– Я буду робити все, щоб національний виробник почав відновлення. І питання підтримки українського виробника – питання номер один, – заявляв прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Тааак… обов’язковий ЄСВ – це своєрідний спосіб підтримати фермера, особливо якщо врахувати, що до цього вони сплачували внесок на добровільних засадах.

А, як захищають національного виробника за кордоном? Практично у всіх країнах покращують бізнес-клімат саме завдяки зниженню податкового тиску, запровадження пільг і дотацій. Крім того, існують цілі асоціації, які надають підтримку тому чи іншому виробникові. Так в Іспанії існує національна асоціація часнику, яка захищає інтереси виробника на ринку.

s3

Поки у всьому світі знижують податки і роблять буквально все, для того, щоб локомотив економіки – національний виробник рухався вперед, в Україні спостерігається зворотне. Змінити ситуацію кожен спроможен вже сьогодні, беручи активну участь у житті своєї держави. Адже тільки небайдуже суспільство зможе задавати темпи зростання країни. У іншому випадку модель поведінки «Наша хата з краю, я нічого не знаю» зіграє з українцями злий жарт.

Юлія Гуташабес

Автор записи

Залишити відповідь

7 − 6 =