Еліна Світоліна: «За кордоном мене впізнають набагато більше, ніж в Україні»

Еліна Світоліна: «За кордоном мене впізнають набагато більше, ніж в Україні»

Життєрадісна, працьовита та цілеспрямована одеситка Еліна Світоліна виграє другий рік поспіль престижний турнір серії WTAPremier 5 в Римі. Дівчина перемогла першу ракетку світу румунку Сімону Халеп з рахунком 6:0 та 6:4.

23-річна спортсменка полюбила теніс ще в дитинстві, коли їй було лише 4 рочки. Першим тренером дівчини став брат Юліан. Батьки тенісистки так само спортсмени, які завжди вірили в її успіх і перемогу. Сьогодні мета Еліни – стати першою ракеткою світу і дивлячись на цю дівчину, розумієш, що вона її досягне! Незважаючи на всі складнощі Еліна працює над собою, розвивається і рухається вперед.

– За кордоном мене впізнають набагато більше, ніж в Україні. Але зараз теніс популярніший в Україні, ніж, коли я починала, – розповідає Еліна Світоліна.

sport3

Перша ракетка України Еліна Світоліна

Сьогодні спортсменка має 12 нагород міжнародних турнірів вищого класу. І це притому, що домогтися успіху в цьому виді спорту набагато складніше, ніж в будь-якому іншому, особливо, якщо врахувати, що допомоги від держави чекати не доводиться. Надія одна – батьки або спонсори. Дівчина є топовим спортсменом і її постійно запрошують представляти на турнірах інші країни. Проте спортсменка незмінно залишається відданою Україні, відмовляючись від понад вигідних пропозицій.

– Потрібно щодня тренуватися, щодня на 100% викладатися на тренуваннях, на турнірах, на кожному матчі. В Україні дуже важко, потрібно в 3-4 рази більше працювати, щоб тебе побачили, щоб залучити якихось спонсорів, – пояснює перша ракетка України.

Спортсменка повинна бути завжди у відмінній формі, тому особливу увагу приділяє своєму режиму і гідробалансу. Адже постійні переїзди і турніри в саму спеку, які деколи досягають 3-4х годин, вимагають величезної витривалості.

sport2

На жаль, в Україні слабо підтримується не тільки теніс, але і спорт у цілому, це в черговий раз продемонстрували слабкі результати літньої Олімпіади в 2016-му році. Лідерами в спорті, судячи з Олімпійських ігор, є США, Великобританія і Китай. Так у США ніхто «зверху» не спускає команди про розвиток спорту, адже децентралізація тут не на словах, а на ділі існує понад 200 років. Тут виховують любов до спорту ще з дитинства в школах та університетах, завдяки місцевим громадам і меценатам. У Великобританії ж приділяється особлива увага масовому спорту та існує як спонсорська підтримка, так і державна.

Безумовно, спорт – це безперервний бій. Бій з собою, суперниками та труднощами, які виникають на шляху. Проте все можна подолати, якщо є бажання і Еліна Світоліна тому доказ. Сьогодні спортсменка є четвертою ракеткою в світі, і вона рада тому, що займається улюбленою справою, про яку завжди мріяла. Наполеглива і натхненна дівчина змітає будь-які перешкоди на шляху до поставленої мети. Так кожен спроможен, надихнувшись взірцем спортсменки, прикладати максимум зусиль для безперервного зростання, щоб досягати бажаного результату.

Юлія Гутшабес

Автор записи

Залишити відповідь

5 − 1 =