Є у суду початок, немає у суду кінця (ВІДЕО)

Багато громадян в Україні вирішують свої суперечки в судовому порядку. Але, такий намір може затягнутися на місяці, а то й на роки. У такій ситуації опинилися і учасники всеукраїнського товариства «Кожен спроможен», коли прийняли рішення відстоювати свої права в суді. У чому ж причина нескінченних зволікань і хто в цьому винен?

– У нас все погано з судовою системою, паперової тяганини дуже багато. Довго доводиться чекати хоч якоїсь відповіді, – скаржиться громадянин м. Дніпро Олексій, який вже стикався з судами.

Насправді багато суддів просто завалені справами під зав’язку, зате інші можуть бути не обтяжені судовими процесами. Адже страждають через це в першу чергу звичайні люди, які очікують одного тільки розгляду справи мінімум півроку.

– Розгляд судової справи разом з тяганиною тривало 15 років. Це просто немислимо, – гнівається Світлана, українка не з чуток знає, як працює наша судова система.

Що ж скажуть самі представники Феміди, з приводу зволікань і нескінченних очікувань?

– За Перше півріччя 2017 року до «Бабушкінського районного суду у м. Дніпропетровськ» надійшло Всього 16 295 позовів, обвинувальних актів и клопотань, – розповідає Юрій Сліщенко, суддя-спікер Бабушкінського районного суду у м. Дніпропетровськ. У нас один суддя десь на 25 000-30 000 населення. А, працюючих суддів одиннадцять. Ось і виходить, що на кожного суддю припадає 1 481 звернення громадян.

Складається враження, що для України плутанина та величезна завантаженість у судах – це звичайна практика, з якою давно усі змирилися. Звідси і судові помилки, адже такий потік звернень неминуче призводить до сумних наслідків. Так може, не вистачає професійних кадрів, тому так складається ситуація?

– Проблем з професійними кадрами немає. У нас є величезна кількість кваліфікованих юристів, які працюють на підприємствах, адвокатів також сила силенна. Тому вибирати є з кого. Але чомусь, на державному рівні це питання не вирішується, затягується, – пояснює суддя.

Так чому ж уряд затягує вирішення проблеми? Чи високопосадовцям вигідно залишати ущербну судову систему? Як же вирішити існуючу проблему?

– Реформа – це завантаженість. Якщо завантаженість буде встановлена на законодавчому рівні, тоді це буде реальна реформа, – робить висновок пан Сліщенко.

Кожен уряд вважає своїм обов’язком провести реформу судової системи. Однак віз і нині там. Реального вирішення проблеми як і раніше немає. А, люди тим часом, намагаються вирішити нагайні питання самостійно, адже держава покинула своїх громадян на призволяще. Якщо ви стикалися з судовими процедурами, пишіть про це в редакцію газети «Кожен спроможен», а так само висловлюйте вашу думку про судову систему і майбутню реформу.

Юлія Гутшабес

Автор записи

Залишити відповідь

− 6 = 2