Як в пеклі: гірникам знову заборгували

Як в пеклі: гірникам знову заборгували

Пекельна праця, важкі умови для роботи і відсутність зарплати. Такою монетою відплачує держава українським шахтарям. 7-го травня в Інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна» відбулася прес-конференція, на якій глава «Незалежної профспілки гірників України» (НПГУ) Михайло Волинець розповів, що загальний фонд заборгованості із зарплати в державних шахтах становить 740 мільйонів гривень.

– Місячний фонд зарплатні на підприємствах державної власності, на вугільних шахтах, становить 530 млн. грн. Чисельність працівників, зайнятих на державних шахтах становить сорок одну тисячу людей. Загальна заборгованість по заробітній платі складає 740 мільйонів гривень, – підкреслив Михайло Волинець.

Де ж робота системи по стягненню боргів із заробітних плат, про яку заявляв мін’юст? Чому мільйони гривень, як і раніше не виплачені трудягам? Адже подібне ставлення до працівників продовжує стимулювати відтік кадрів і відлякує молодь йти у галузь гірничо-видобувної промисловості.

– Я закінчив Гірничий університет за фахом інженер-будівельник підземних споруд, думав піти працювати за професією, але коли побував на практиці, побачив це божевільне навантаження, дізнався про заборгованості по зарплатах і копійчану оплату роботи в цілому, вирішив відмовитися від своєї мрії, – розповідає 22-річний Юрій з Донбасу.

За словами голови профспілки, борги по заробітній платі за 2015, 2016, 2017 роки становлять 274 мільйона 975 тисяч гривень, а також 470 мільйонів гривень заборгованості за квітень поточного року. Цинізм відбувається ще й у тому, що, за словами Михайла Волинця, зарплату виплачують несправедливо. Працівникам, які обурюються тим, що відбувається на шахтах, виявляють своє невдоволення керівництву, частіше за інших затримують оплату праці.

– Їх карають за те, що вони критикують керівництво і не дають закрити шахту, – розповів пан Волинець, кажучи про шахту №9 «Нововолинська №9» (ДП «Волиньвугілля»)

7-го травня мала відбутися нарада міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика стосовно вирішення конфлікту шахтарів з керівництвом підприємства.

Український шахтар заробляє 5-10 тисяч гривень на місяць, за умови, що його оклад не затримується. А, який фонд заробітних плат за таку працю в усьому світі? У США шахтар отримує 70 тис. доларів на рік, крім того роботодавець оплачує працівнику страховку і пенсію. У Великобританії у середньому за рік гірники отримують близько 55 000 фунтів стерлінгів. У Німеччині шахтар отримує 3 452 євро на місяць.

Будь-яка праця повинна оплачуватися, не кажучи вже про такий тяжкий, як у гірників. При цьому кожен спроможен незважаючи ні на що і всупереч усьому відстоювати свої законні права і вимагати їх виконання. Тільки спільними зусиллями можна побудувати квітучу та розвинену державу.

Автор записи

Залишити відповідь

1 + = 5