Хто кидає палиці на шляху до одеського прогресу?

Хто кидає палиці на шляху до одеського прогресу?

Ще рік тому в одеському виконкомі було прийнято рішення «Про впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті загального користування м. Одеса». Завдяки нововведенню повинні ввести е-квитки, а всі перевезення будуть підконтрольні місцевим органам самоврядування, це стосується не тільки трамваїв і тролейбусів, а й маршруток.

Звичайно, готівкові гроші полегшують багато питань для компаній-перевізників і створюють ґрунт для корупції, проте наша позиція однозначна – облік коштів за проїзд повинен бути чітким і жорстким, – заявив мер Одеси з приводу новацій.

У цілому Труханов вважає одеський проект кращим за аналогічних нововведень у Києві та Вінниці.

Ми вивчали їхній досвід, мені здається, що наш варіант значно кращий і ефективніший, – без зайвої скромності підкреслив мер міста.

Нова система оплати повинна поліпшити систему перевезень, вдосконалити тарифну сітку і компенсації, автоматизувати процес обліку, внаслідок чого перевізники отримуватимуть оплату за кількість проведених рейсів відповідно до розкладу.

Однак, які б оди не славили електронні квитки саме впровадження системи відкладається. Адже для нововведення потрібен єдиний оператор для всього громадського транспорту. Було проведено тендер для вибору інвестора, який здійснить поставлені завдання. Ось тут-то рожеві мрії і розбиваються об сувору дійсність.

Після перемоги в конкурсі єдиного учасника ТОВ «Одеська міська карта», Антимонопольний комітет зауважив порушення в умовах проведення тендера. АМКУ знайшли дискримінацію у вимогах до інвестора і порекомендували протягом трьох місяців усунути всі порушення. На думку антимонопольного комітету, недотриманням правил стала вимога наявності сервісного центру в Одесі, власного конструкторського бюро з досвідом не менше 5 років і можливість самостійно виробляти валідатори (пристрій для перевірки е-квитків).

При цьому глава депутатської комісії Вадим Терещук дивується, чому про порушення в конкурсі антимонопольники не заявили заздалегідь?

З найперших засідань робочої групи, яка займалася розробкою і вивченням проекту «Електронного квитка», на ній був присутній представник АМКУ, але зауваження ми отримали чомусь, коли результати конкурсу вже були оголошені, – підкреслив Терещук.

У той же час, Ольга Квасницька, депутат міської ради зазначила, що неодноразово акцентувала увагу на тому, що положення про конкурс не відповідають інтересам одеситів, а вимоги АМКУ обов’язкові для виконання. Депутат заявила, що у Вінниці і у Львові єдиним оператором є муніципалітет.

А, який міжнародний досвід у використанні е-квитків? Так у Дубліні ввели єдиний електронний квиток ще у 2011 році завдяки роботі агентства по транспортній структурі. Пластиковою карткою можна розплачуватися в автобусах, трамваях, електричках і приміських поїздах. Поповнювати електронний проїзний можна в аптеках, на касах продмаркетів і в спеціальних кіосках.

Безумовно, е-квитки – це прогрес, з великою кількістю переваг. Головне, щоб на шляху впровадження нововведення не стала банальна корупція. А, тут, як і в будь-яких інших галузях важлива участь громадськості! Кожен спроможен не залишатися байдужим до того, що відбувається в його країні, адже від цього залежить процвітання держави, а значить і поліпшення життя кожного з нас!

Автор записи

Залишити відповідь

− 6 = 1