Випуск газети 40. Боротьба з інтернет-залежністю у дітей

Випуск газети 40. Боротьба з інтернет-залежністю у дітей

Усі можливі гаджети вже давно і щільно осіли в житті кожної людини. Сьогодні ми вже не уявляємо своє життя без мережі internet і стрічки новин на Facebook. Технологічний прогрес цілком поглинає нас, хтось бурчить, не встигаючи за швидкістю змін. Інші ж повноцінно користуються плодами інновацій.

Згідно Держстатистиці на 1 липня 2017 року зареєстровано 17,7 млн. користувачів всесвітньої мережі (передає УНН). У соціальному опиті з’ясувалось, що 72,3% молодих українців не уявляють, як можна жити без глобального павутиння. Тоді як лише 25,9% вважають, що життя без інтернету є і вони б з легкістю обійшлися без мережі. При цьому 80, 2% української молоді розмірковують, що не зможуть прожити без свого смартфону та лише 18,5 % опитаних кажуть, що відсутність телефону ні як не відобразиться на них  (згідно опитування інституту Горшеніна).

А, як же молоде покоління? Як на дітях відображаються всі принади всесвітньої мережі, віртуальної реальності й онлайн ігор? Давайте з’ясовувати. Звичайно неможливо недооцінювати користь інтернета, як нескінченне джерело інформації. Але будь-які ліки можуть перетворитися в отруту. Так за всесвітньою статистикою 10% з усіх користувачів мережі є інтернет-залежними. Таким чином в Україні можуть виявляти таку пагубну звичку близько мільйона осіб.

У всьому світі інтернет-залежність вже давно поставили у один ранг з наркоманією та алкоголізмом. У Китаї з проблемою борються за допомогою спеціальних виправних таборів, де і лікують ігроманію та  інтернет-залежність. У Європі для цього існують спеціальні центри. У той час як в Україні навіть не всі психологи знають про існування такої проблеми.

Вилiкувати таких людей можна лише психотерапiєю. Одним вистачає кiлька сеансiв, а iншим i 50-ти годин буде замало. В моїй практицi були випадки, коли ми лiкували хворого понад 90 годин, але це не межа. Для мене, як для лiкаря, головне, аби людина зрозумiла, що вона потребує лiкування, –каже керiвник Центру практичної психологiї, психотерапiї та психiатрiї Євген Воронков (джерело expres.ua).

Інтернет-залежність у дітей стає все більш розповсюдженою. Доречі залежність можуть провокувати проблеми у родинних відносинах, у спілкуванні з однолітками, з навчанням та багато іншого. Так як розпізнати інтернет-залежність у дитини?

Ознаки інтернет-залежності у підлітка

 • Якщо ваша дитина дедалі більше проводить часу в мережі (більше 6 годин на тиждень).
 • Віддає перевагу віртуальному спілкуванню, ніж реальному. Не хоче йти до школи, не гуляє на вулиці.
 • Є порушення сну, апетиту та взагалі денного режиму
 • Настрій постійно змінюється, агресивно реагує на прохання вимкнути комп’ютер
 • Якщо категорично не розповідає чим займається в internet.

Саме тому дуже важливо розуміти, чим ваша дитина займається у мережі, адже краще запобігти «захворюванню», ніж потім його лікувати. Для того, щоб підліток не зловживав віртуальним простором треба встановити правила перебування у ньому.

Правила користування мережею internet для тинейджерів

 1. Ввічливість. Треба скрізь і усюди бути взаємовічливим співрозмовником і мережа в цьому не виняток.
 2. Інтелектуальна власність. Копіювання текстів без посилання  на автора неможливо. Треба поважати авторське право.
 3. Особиста інформація. Ні в якому разі нетреба розповсюджувати інформація про свою родину, про фінансові статки та територіальне місце перебування. Ця тема – табу!
 4. Спілкування з незнайомцями. Треба пояснити дитині, що в інтернеті кожен може себе видавати за кого завгодно. У жодному разі не треба зустрічатися з незнайомця з мережі, навіть якщо дитина, навіть якщо ви давно спілкуєтесь.
 5. Платні послуги та смс. Перш ніж відправляти смс на якісь портали, треба порадитися із батьками. Адже їх вартість може виявитися величезною. Крім того не всі послуги в павутинні безкоштовні, тому не можна скачувати піратські книги, фільми, музику.Краще користуватися перевіреним ліцензійним контентом.
 6. Батьки завжди допоможуть. Пояснити дитині, що інтернет — це зручний інструмент у сучасному житті і якщо щось не зрозуміло, батьки завжди допоможуть і все зможуть пояснити.

Звичайно, незамінним помічником у боротьбі з небажаним контентом для дитини є безліч софту для батьківського контролю. Він не тільки допоможе знати по яких сайтах і форумах серфінгує підліток, а ще й зможе обмежити час перебування у всесвітній мережі.

Як би там не було, а кращою профілактикою будь-яких залежностей залишаються хобі та різні активності у реальному житті, коли ніколи ото сидіти у мережі. Ну і звичайно власний приклад батьків. Щоб потім не прийшлося вживати більш радикальних мір заради рятування від пагубної звички.

pic3

Автор записи

Залишити відповідь

6 − 1 =