Відкриття 19-річної українки допоможе мільйонам людей!

Відкриття 19-річної українки допоможе мільйонам людей!

19-річна випускниця технічного коледжу Тамара Вощило винайшла спеціальну рукавичку, яка допоможе людям з порушенням мови перетворювати слова жестів в усну розмову. Рукавичка підключається до телефону і завдяки спеціальній програмі гаджет синтезує мову.
– Працює ця програма так – людина одягає рукавичку. Перед використанням потрібно включити bluetoоth на телефоні і створити пару між цими двома пристроями. На кожному пальці є датчик. Мікроконтролер зчитує дані з датчиків, обробляє інформацію і передає її на мобільний телефон, – пояснює Тамара.
Спочатку незвичайна рукавичка ISIOY («Я кажу замість тебе») була курсовою роботою дівчини, потім стала дипломною. Сьогодні, юна винахідниця, спільно з викладачем, зосередилася на роботі рукавички для паралізованих людей, які не знають мови жестів, але зможуть говорити на своїй мові тими жестами, які їм зручні. Це дозволить розуміти і говорити з людиною, у якої є недуга.
– Уявіть – чоловік зробив жест, а медперсонал отримав або дзвінок або повідомлення – крапельниця закінчилася або подайте води. Це також можливо. Для цієї рукавички багато роботи – нею можна замість джойстиків грати в ігри. Просто потрібна відповідна програма. Навіть є думка, що нею можна управляти квадрокоптером замість пульта управління, – пояснила дівчина.
Дивно, але на свій винахід Тамара витратила загалом 200 гривень і чотири дні робочого часу. Практичне значення і користь рукавички говорить сама за себе. Однак, чи інвестує держава або український бізнес у тиражування такої потрібної речі?! Це велике питання. У всьому світі прикладні розробки, які можуть стати ринковим продуктом фінансуються підприємцями.
У Європі та США в університетах, лабораторіях і наукових центрах є окремі напрямки, які займаються прикладним сегментом. Так у США, наприклад, місцевий бізнес в основному фінансує різні дослідження, які мають практичну користь. При цьому фундаментальна наука теж отримує матеріальну допомогу від підприємців, що становить чверть від загальних витрат.
Сьогодні багато наукових проектів в Україні розвиваються завдяки іноземним грантам. Однак кожен спроможен змінити підхід до науки, показавши українському бізнесу, які плоди вона може принести. Кожен спроможен домагатися високих результатів, як і Тамара Вощило. Якщо є мета – перешкод не існує!

00c1c88865806143c95d7c33a3d4953c01636112-696x446

 

Автор записи

Залишити відповідь

4 + = 8