В Українських школах труять дітей?

В Українських школах труять дітей?

У школі Харківської області сталося масове отруєння дітей. Сорок чотири учня і співробітник закладу опинилися в лікарні. Невже така доля спіткає всі українські школи?

29 березня поточного року в сільську амбулаторію звернулися 16 учнів зі скаргами на погане самопочуття. Дітям був поставлений попередній діагноз «ротавірусна інфекція» та призначено амбулаторне лікування. На наступний день, 30 березня, в школу не з’явилися 44 учня. Після обстеження лікарями центральної районної лікарні спільно з фахівцями обласної інфекційної лікарні 40 дітям був поставлений діагноз «ротавірусна інфекція», чотирьом – «кишкова інфекція», – зазначив співробітник обласної прокуратури Валерій Лялюк.

Пізніше працівник школи також звернулася у лікарню з такими ж скаргами, як у дітей, жінку госпіталізували. На сьогоднішній день стан дітей і співробітниці задовільний. За фактом неналежного виконання обов’язків щодо охорони здоров’я дітей порушено кримінальне провадження.

Найстрашніше, що масові отруєння дітей в Україні – явище не поодиноке. На початку цього навчального року в одній з київських гімназій, після обіду в їдальні, у школярів проявилися симптоми харчового отруєння. На наступний день більше 200 школярів не з’явилися на заняття. У 2017 році так само зафіксовані шкільні отруєння у Закарпатті, у Чернігівській області, Чернівцях і на Волині.

У цей час в Європі шкільне харчування поставлене на рівень національної безпеки. За якістю раціону в навчальних закладах лідирує Великобританія. На власному гіркому досвіді, після ожиріння школярів і збільшення рівня серцево-судинних захворювань серед дітей, англійці докорінно змінили підхід до дієти учнів. Була створена окрема державна структура Трест Шкільного Харчування, яка підконтрольна широкої громадськості. Школярів почали забезпечувати здоровим харчуванням, яке відповідає високим стандартам якості.

У Фінляндії також існує позитивний досвід стосовно шкільного раціону – тут є рекомендації для продовольства школярів, зовнішнього вигляду їдальні, а саму їжу повинні розносити спеціально навчені працівники, під контролем викладачів, а не черговими учнями, як це найчастіше відбувається в українських їдальнях.

Після ліквідації санепідемслужби Україна стала бити всі рекорди по масових отруєнь. Чутно гучні заяви про те, що винні будуть покарані, але віз і нині там. Як причетних до події на Харківщині та десятків інших по Україні притягнути до відповідальності? Тільки всебічний контроль з боку громадянського суспільства зможе змінити ситуацію. Це ж стосується зміни самої системи шкільного харчування. Тут допоможе успішний досвід європейських держав. Кожен спроможен ініціювати зміни в системі шкільного харчування в Україні вже сьогодні. Інакше, яке майбутнє чекає наших дітей?

Автор записи

Залишити відповідь

4 − = 3