Україна опинилася у топ-40 кращих країн для освіти

Україна опинилася у топ-40 кращих країн для освіти

Україна посіла 40-е місце у Рейтингу країн світу за рівнем освіти. Дослідження проводилося за програмою розвитку Організації об’єднаних націй (ПРООН). Також держава зайняла 42-е місце з ефективності національних систем освіти за версією британської компанії Pearson.

З 1980 року ПРООН з’ясовує індекс рівня освіти серед 188 країн, установлюючи в результаті світовий рейтинг. Дослідження проводиться з періодичністю у декілька років. Остаточні дані останнього експерименту були опубліковані у 2016-му році. У результаті розрахунків складається загальний індекс людського розвитку.

Індекс вимірює досягнення громадян країни на підставі їх рівня освіти за двома критеріями: індекс грамотності дорослого населення (2/3) та індекс загальної частини учнів початкової, середньої та вищої освіти (1/3). У кінцевому підсумку складається індекс, де мінімальне значення 0 і максимальне 1. Вважається, що розвинені країни повинні мати показник не нижче 0,8. Однак індекс не враховує якість освіти та її доступність.

Україна отримала оцінку у 0,803 і відповідно 40-е місце. Кращий індекс у рейтингу країн світу за рівнем освіти отримала Австралія (0,939). Також у першу десятку увійшли Данія, Норвегія, Німеччина і Великобританія. Найгірші показники виявилися в Нігер (0,206), також в останню десятку увійшли Судан, Ефіопія, Малі та Гвінея.

А ось рейтинг ефективності національних систем освіти, який стартував в 2012-му році, демонструє досягнення країни у сфері освіти. Дослідження проводиться міжнародною компанією «Pearson», яка працює у сфері освіти та видавничої справи.

foto2

Визначається індекс за двома групами показників: когнітивні навички, що включають міжнародне дослідження якості читання та розуміння тексту, якість математичної і природничої освіти та оцінювання освітніх досягнень учнів. Другий показник – це рівень освіти, який включає індекс грамотності населення і загального числа учнів, які одержують середню та вищу освіту. Індекс підсумовується, складаючи міжнародний рейтинг з 50 країн.

Лідером ефективності освіти є США з оцінкою 100, в топ-10 також увійшли Швейцарія, Великобританія, Данія, Сінгапур, Канада і Австралія. Україна потрапила в останню десятку разом з Мексикою, Таїландом, Болгарією, Індією і замикає чарт Індонезія.

У світовому рейтингу «Найкращі країни для освіти», який складає журнал US News & World Report, Україна посіла 38 місце серед 80-ти країн учасниць і 54 у «Найкращі країни для виховання дітей».

Усі ці дослідження у черговий раз доводять величезне значення освіти в процвітанні держави. Кожен спроможен розвиватися, отримувати нові знання і передавати їх молодому поколінню. Адже кожен з нас хоче забезпеченого і щасливого майбутнього для себе і своїх дітей!

Юлія Гутшабес

Автор записи

Залишити відповідь

6 − 3 =