Українська корупція шокувала німецьких журналістів!

Українська корупція шокувала німецьких журналістів!

Погана слава про корупцію на українській митниці докотилася і до Німеччини. Місцеві журналісти провели розслідування, згідно з яким Україна щорічно втрачає 4,8 млрд. євро через контрабанду! Тільки вдумайтеся у цю цифру! Сума втрачених коштів, удвічі більша тієї, яку Україна хоче отримати у кредит від МВФ, Євросоюзу і Світового банку!

Німецьке видання «Süddeutsche Zeitung» отримало доступ до митних і транспортних накладних, на підставі яких кореспонденти зробили невтішні висновки. Видання зазначає, що в Україні корумповано 520 митних органів. Генеральний прокурор України Юрій Луценко, в інтерв’ю німецькому виданню заявив, що країна втрачає на митниці 30%-40% бюджету.

korrypciya_ykraina2

Німецькі журналісти з’ясували, що найпоширенішою схемою на українській митниці є фіксація зовсім іншого товару. Так був випадок, коли київській фірмі належав контейнер, у якому згідно накладної містилось 26 тонн імпортних застібок-блискавок. Потрапивши на одеську митницю, вміст контейнера перетворився на голки для шиття, шнурки та інше. А вся справа в тому, що такий товар обкладається меншим податком. З 26-го травня по 7 червня підприємство оформило на митниці 17 таких контейнерів. Тільки у цьому випадку бюджет недоотримав 150 000 доларів. Між тим, за один день на одеській митниці оформляється близько тисячі подібних контейнерів.

До таких незаконних схем, залучені далеко не тільки митники. До хабарництва причетні співпрацівники поліції, прикордонники, фіскали, СБУ та Генпрокуратура. За даними німецької газети, для махінацій створюються фіктивні підприємства, керує якими вищий склад Генпрокуратури, СБУ та митниці.

Більше всіх наживається митниця і СБУ: як правило, в кінці місяця вони отримують плату за кожен контейнер, ввезений в країну за корупційною схемою, – підкреслює одеський інформатор «Süddeutsche Zeitung».

Так як прем’єр-міністр збирається боротися з незаконними оборудками, залучаючи служби, нечисті на руку? До того ж, прем’єр загрожує шахраям силовими заходами і залученням української армії. Однак чи змінить це ситуацію або просто додасть ще одного учасника злочинних схем?

Недовго чекати на той день, коли я звернуся до Збройних сил України провести десь поруч навчання. Не можу цього терпіти, – заявляє Володимир Гройсман.

Чи злякає махінаторів повернення кримінальної відповідальності за корупційні схеми на митниці? Навряд чи. Адже така практика вже була, але масового позбавлення волі контрабандистів не було. Чому? Тому що «риба гниє з голови» і поки питання корупційних схем не вирішиться у кабінетах високих чинів, «на місцях» ситуація залишиться колишньою.

korrypciya_ykraina3

Голова комітету економістів України Андрій Новак

– Проблема саме політичної волі, і не тільки в митниці. За різними оцінками, але не менше 45% економіки України перебуває в тіні. Три головні напрями цієї тіні – це офшорні схеми, корупція в податковій і корупція на митниці, – пояснює голова комітету економістів України Андрій Новак.

За словами економіста з тією технічною базою, яка сьогодні є, зупинити контрабанду з технічної точки зору не важко.

Митна структура – це репутація держави, яка в Україні, на жаль, не просто заплямована, а покрита корупційної коростою. Злочинні дії цієї галузі дійшли до таких масштабів, що навіть американське державне агентство USAID, що виділяло кошти на боротьбу з контрабандою та хабарництвом на українській митниці, відмовилося співпрацювати з Україною у цьому напрямку.

Журналісти німецького видання «Süddeutsche Zeitung» повідомляють, що Україна залишається другою державою після Росії серед найбільш корумпованих країн Європи.

korrypciya_ykraina

Щупальця корупційного спрута душать Україну, не даючи державі розвиватися і процвітати. Злочинні дії чиновників, їх мільярдні хабарі ведуть країну до неминучого краху! Увага громадськості, боротьба з корупцією у вищих ешелонах влади, ось що змінить ситуацію на краще. Кожен спроможен не залишатися осторонь того, що відбувається, адже це стосується всіх нас!

Юлія Гутшабес

Автор записи

Залишити відповідь

9 × = 63