Україну розпродадуть з молотка?

266 народних депутатів підтримали рішення про розпродаж держмайна. З молотка у 2018 піде майже 100 об’єктів. А все це робиться заради поповнення дефіциту бюджету. Адже з приватизацією заплановано збільшення казни на 22 млрд. гривень. Чи врятує це Україну та допоможе стати на ноги? Давайте розбиратися.

Сьогодні у власності України 3 444 компанії, які разом коштують $37 млрд. Планується продати «Одеський припортової завод», Центренерго та Турбоатом, 6 енергетичних компаній, «Аграрний фонд», Продовольчо-зернову корпорацію. Крім того, запланована приватизація пакетів акцій Миколаївської, Дніпропетровської, Херсонської ТЕЦ. Продадуть так само «Обленерго» в Запоріжжі, Миколаєві, Тернополі, Харкові, Хмельницькому та Черкасах.

З одного боку дуже сумно дивитися, як хочуть розпродати стратегічно важливі об’єкти держави. Власне ті об’єкти, які дозволяють Україні залишатися незалежною. З іншого боку уряд наполягає на тому, що з молотка підуть малоприбуткові організації, до того ж такий крок залучить інвесторів.

Звичайно, все це викликає багато питань. Хіба за 25 років приватизацій Україна змогла залучити інвестиційний капітал для стрімкого розвитку? А, може Україна збільшила виробництво за цей

 

час? На ці питання зможуть відповісти навіть діти.

Йдемо далі. Чи не зіграє приватизація злий жарт з українцями, коли все майно буде зосереджено в руках олігархів?

Приватні монополії – страшніше, ніж державні. Тому треба провести демонополізацію. По-друге, продавати акції не одним пакетом 99%, а 20-25% – найбільший пакет. Акції в роздрібному порядку продавати громадянам України. Тоді ми сформуємо середній клас і упередимо створення олігархічних кланів. У Європі саме так відбувається приватизація великих об’єктів. Тому там немає олігархів, – зазначив Володимир Лановий. (за даними 24tv.ua)

Ось і виходить, що тільки якщо приватизація піде європейським шляхом, а люди не втратять свої робочі місця, і підприємство не розпродадуть за копійки, можна про щось говорити. Але чи буде так? Питання залишається відкритим.

Автор записи

Залишити відповідь

5 + = 6