Українка вирощує нові органи і бореться з безпліддям!

Українка вирощує нові органи і бореться з безпліддям!

Талановиті українці стають провідними фахівцями різних галузей у всьому світі. Люди мистецтва і культури, науки і техніки, біології та медицини досягають неймовірних результатів, отримавши середню і вищу освіту в Україні. Одним з живих доказів є Анастасія Сибірна зі Львова, яка сьогодні рухає світову науку в Кембриджі.

Дівчина, рівно десять років тому, на першому ЗНО отримала три максимальних результату у 200 балів з біології, хімії та української мови. Українка навчалася у Львівському національному університеті на біологічному факультеті. Зайняла призове місце на міжнародній олімпіаді з біології, а сьогодні створює нові людські органи і бореться з безпліддям у Кембриджі.

– У майбутньому ми зможемо зрозуміти, як попередити чи вилікувати безпліддя і навіть попередити деякі типи раку, – зазначає 26-річна вчена Анастасія Сибірна.

Кембриджський університет є одним з найстаріших Вузів Великобританії. Кембридж складається з 31-ї конфедерації коледжів, кожен з яких має свою нерухомість, студентські гуртожитки, бібліотеки і навіть церкву. В університеті викладається 28 курсів. А, фінансується Вищ державними грантами, студентськими/аспірантськими грошовими внесками, благодійними фондами та низкою інших джерел. Вартість навчання для іноземців може становити від 11 829 до 28 632 фунтів стерлінгів у рік.

Науковим керівником львів’янки в Кембриджі є нобелівський лауреат Джон Гордон. Саме цей учений першим клонував живу істоту, задовго до овечки Доллі.

 df8495fbdde64f33ade0f187e3acdf09

Нобелівський лауреат Джон Гордон

– Це вже можливо для хвороб ока. У найближчі чотири роки для заміни пошкоджених клітин в оці застосовуватимуть інші омолоджені клітини цієї ж людини, – пояснює Гордон.

Інтерес до біології у дівчини виник невипадково, адже вона з родини видатних біологів. Так мати Анастасії – Наталія Сибірна, працює завідувачем кафедри біохімії ЛНУ, а отець Андрій Сибірний є академіком і директором інституту біології клітин. Зрозуміло, що батьки дуже горді дочкою і сподіваються, що вона зможе повернутися в Україну.

– Я все-таки вірю, що наша наука, яка зараз, нажаль, переживає не найкращі часи, зможе приймати спеціалістів з таким рівнем освіти, – говорить Наталя Сибірна.

Батько дівчини також активно займається науковими розробками, незважаючи на всі складнощі у світі української науки.

– Такого не роблять навіть у Кембриджі. Ми хочемо зробити новий антибіотик, до якого будуть вразливі усі патогенні бактерії, які стійкі до всіх антибіотиків, – розповідає Андрій Сибірний.

maxresdefault

Історія сім’ї Сибірних наочно демонструє те, що кожен спроможен досягти високих результатів у будь-якій сфері діяльності, якщо докласти максимум зусиль, пізнавати нове і самовдосконалюватися. Всі кордони лише в людській свідомості і вибір за кожним з нас – подолати свої страхи і йти вперед, чи нарікати на невдачі і стати аутсайдером.

Юлія Гутшабес

Автор записи

Залишити відповідь

− 5 = 1