Українцям загрожують нові штрафи?

Українцям загрожують нові штрафи?

Відповідно до нового законопроекту «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» громадян, які не проживають за місцем реєстрації, будуть штрафувати

Якщо людина протягом 30 днів не закрила стару адресу реєстрації і не відкрила нову, то їй загрожує адміністративне покарання у розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це 340 – 850 грн.

Нововведенням пропонується здійснювати перевірки місць, де офіційно зареєстровані громадяни. Уже з 14 років українці повинні суворо реєструвати своє місце проживання. Особливо нововведення стосується військовозобов’язаних осіб і тих, хто бере участь у судовій тяганині.

Підставою для перевірки є:

- Звернення розпорядника житла;

- звернення одного з батьків або іншого законного представника дитини у віці до 14 років;

- звернення органу державної влади або органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, які отримали документально підтверджену інформацію про те, що особа не проживає у житлі, що знаходиться за адресою її зареєстрованого місця проживання;

- за зверненням керівника установи загальної середньої освіти для перевірки факту проживання дітей на території обслуговування зазначеного закладу.

Законопроектом передбачаються й інші причини перевірок, при цьому термін перевірок не повинен перевищувати 30 днів.

Під час перевірки, особа, уповноважена органом влади, буде шукати ознаки того, що за заявленою адресою проживає людина. Крім того, з цього приводу можуть опитувати сусідів.

Як же бути у такій ситуації людям, які постійно їздять в інші міста на роботу, знімаючи там тривалий час житло, щоб хоч якось прогодувати свою сім’ю? Залишається загадкою!

Законопроектом передбачено, що єдина інформаційна система повинна запрацювати з 1 липня 2019 року, а всі, хто не зареєстрований за місцем проживання зможуть безкоштовно це зробити до 31 березня 2021 року.

Якщо в Україні реєстрація потрібна для офіційного листування з людиною, то наприклад у Німеччині реєстрація у першу чергу потрібна для того, щоб податок на прибуток йшов у район проживання громадянина. В Австралії ж ні прописки, ні реєстрації не вимагають, причому ні від місцевих жителів, ні від іноземців. Такого поняття там просто немає. У Франції так само немає поняття реєстрації/ прописки, але можуть просити вказувати свою домашню адресу з підтвердженням оної рахунками з прізвищем і місцем проживання.

Право на свободу пересування, вільний вибір місця проживання, вільне залишення території України, Конституція гарантує як громадянам України, так і всім іншим особам, які на законних підставах перебувають на її території. Ось тільки згідно з новим законопроектом ставиться під сумнів питання про вільний вибір місця проживання. Тим паче, що у країні вистачає бюрократичних зволікань, чи не стане це черговим її проявом?! Кожен спроможен бути у курсі того, що відбувається, адже попереджений, означає озброєний!

Автор записи

Залишити відповідь

+ 1 = 3