Українцям повернуть мільярди гривень?

Українцям повернуть мільярди гривень?

2, 37 мільярда гривень! Саме таку суму за даними Держстату підприємства України заборгували своїм співробітникам. У Мін’юсті сформували антирейтинг найбільших організацій, які не виплачують своїм працівникам зарплати та інші виплати, пов’язані з трудовими правовідносинами.

Найбільший борг по Україні 73, 7 млн. грн. у Харківського державного авіаційного виробничого підприємства. Не почесне друге місце в антирейтингу посів ДП «Суднобудівний завод ім. 61 комунара» в Миколаївській області з заборгованістю у 30, 3 млн. грн. На третьому місці опинився Футбольний клуб «Металіст», Харківської області з боргом 28, 6 млн грн. Лідерами рейтингу стали підприємства Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Рівненської, а так само Луганської областей. Такі списки топ-боржників будуть створені в кожній області країни і поширені повсюдно.

Це ілюстрація того, що сьогодні мають місце грубі порушення підприємствами трудових прав людей. Міністерство юстиції вживатиме всіх заходів для ліквідації їх заборгованості перед своїми працівниками, – підкреслює заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко.

У Міністерстві юстиції цього тижня стартувала кампанія по примусовому стягненню заборгованості по виплаті заробітної плати.

При всіх Головних територіальних управліннях юстиції утворені регіональні штаби координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами ДВС рішень про стягнення заборгованості з виплати заробітної плати, до складу яких входять керівники цих управлінь,  керівники всіх органів державної виконавчої служби регіону, начальники відділів з питань банкрутства, – зазначив заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр.

Однак, як діяти тим, хто втомився чекати виплати боргів по зарплаті і не розраховують на допомогу держави? Таким людям можна сміливо вирушати в суд. Як показує практика, суди приймають сторону постраждалих співробітників, забезпечуючи їм виплату зарплат. При цьому відсутність коштів і складне фінансове становище підприємства не звільняє роботодавця від відповідальності.

У випадку ж з європейськими країнами складно навести якийсь конкретний спосіб боротьби з виробництвами-боржниками, адже європейські умови для підприємців і законодавство сформовано таким чином, що випадків заборгованостей із зарплат, стипендій або пенсій складно зустріти!

Радісно, що в Україні стартувала програма по боротьбі з боргами перед українськими громадянами по зарплатах. Однак, чи зміниться ситуація у корені? Ясно тільки одне, що кожен спроможен знати свої права і боротися за них, а не тільки автоматично виконувати свої обов’язки!

Автор записи

Залишити відповідь

7 − 2 =