Українців знову чекає подорожчання проїзду?

Українців знову чекає подорожчання проїзду?

Зарплати українців не можуть наздогнати зростанням цін. Київський мер обіцяє городянам чергове підвищення вартості, на цей раз на проїзд. За столицею та ж доля може спіткати й інші регіони України.

Ще в грудні минулого року в Києві збиралися збільшити ціну проїзду в маршрутках до 9 грн, сьогодні Віталій Кличко заявляє про гостру необхідність підвищення цін до 8 гривень, причому, як в маршрутках, так і тролейбусах, трамваях і метро. Тільки недавно в Києві, і в інших містах країни поїздка на маршрутному таксі збільшилася до 7 гривень і знову подорожчання?

Наше завдання – не отримувати прибуток, наше завдання – зробити все, щоб транспортна інфраструктура продовжувала функціонувати. І, на жаль, на превеликий жаль, ми змушені підняти ціну на проїзд, – підкреслив Віталій Кличко.

Ситуація в інших регіонах не краще, але ж столиця завжди задає темп. Так у Львові з квітня подорожчав проїзд у трамваях і тролейбусах до 5 грн, а студенти і школярі тепер платять по 2,50 грн. У Харкові ціна виросла і на підземний, і на надземний транспорт. Квиток на метро тепер коштує 5 грн, а електротранспорт обходиться у 4 гривні. А, в Дніпрі подорожчання торкнулося маршруток і громадяни платять по 7 грн.

Чи так необхідне підвищення цін на проїзд? Адже для того, щоб винести вердикт щодо збільшення вартості, необхідно зібрати масу даних. За словами експерта в галузі інфраструктури Дмитра Беспалова, у звіті Світового банку в 2015 році собівартість проїзду становила 2, 88 грн. Звичайно, з тих пір ціни змінилися, але невже настільки?

Немає 100% обліку перевезених пасажирів – немає справедливого розрахунку вартості проїзду. Ціни зростають, пасажиропотік – в тіні, а якість обслуговування не поліпшується. Поки не буде електронного обліку проїзду, прозорих конкурсів, будь-яке підвищення вартості під питанням. Не думаю, що тарифи дійсно зростуть різко: скоріше, ціни збільшуватимуть поступово. Зараз все залежатиме від того, наскільки громадяни будуть готові стерпіти таке співвідношення ціни та якості, – розповідає голова ради центру реформ транспортної інфраструктури Володимир Наумов.

У цілому необхідність підвищення цін пояснюється низькими зарплатами у водіїв електротранспорту. Однак, влада не враховує того факту, що у європейських країнах поповнення бюджету транспортників здійснюється шляхом державних дотацій, а не за рахунок простих громадян. Якщо в Україні водій трамвая заробляє 3000 гривень, то в тій же Німеччині, наприклад, теж 3000, тільки євро.

Безумовно – підвищення цін процес не приємний для громадян. Однак одна справа, коли це дійсно вимушений захід, і зовсім інша, коли це примха чинуш і небажання шукати інші шляхи вирішення проблеми. Як би там не було, кожен спроможен відстоювати своє право на справедливе ціноутворення і висловлювати свою думку в разі незгоди.

Автор записи

Залишити відповідь

7 − = 3