Українців позбавлять субсидій?

Українців позбавлять субсидій?

У тебе є нове авто? Готуйся розпрощатися з субсидією! Нововведення обіцяють українцям жорсткість правил на отримання пільг і як результат – їх втрату. До того ж, відповідно до нового законопроекту може з’явитися інспекторат, контролюючий органи соцзахисту. Але про все по порядку.

Ви придбали автомобіль, якому менше 5 років, у вас є будинок понад 200 квадратних метрів або квартира від 120 квадратів? Тоді ваші шанси на отримання субсидій прагнуть до нуля. 15-20% від загальної кількості субсидіантів ризикують втратити свої пільги з новим опалювальним сезоном.

– Це автомобілі молодше 5 років. Тобто, не сам факт здійснення покупки протягом останніх 5 років, а наявність автомобіля, з дня випуску якого пройшло менше часу. Тобто це досить цінні речі, – пояснив директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко.

Обов’язковою умовою для безробітних, які претендують на субсидію, стане облік у Центрі зайнятості. В іншому випадку, якщо громадянин працює «в тіні», то його дохід буде прийматися за три прожиткових мінімуми у 5286 грн.

– Передбачено більше стимулів для того, щоб наші працездатні громадяни, які не працюють, все-таки вирішували питання щодо свого працевлаштування і отримання доходів. І головне, щоб вони ці доходи показували, – заявив Музиченко.

У цілому пільги на комуналку громадяни будуть отримувати після вивчення їх матеріально-побутових умов. За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, ще в 2017 році уряд розробив законопроект, згідно з яким здійснюватиметься державний контроль при наданні соціальної підтримки громадянам.

У кожному регіоні соціальні інспектори повинні будуть контролювати надання пільг та матеріальної допомоги українцям. Міністр соцполітики заявив, що МВФ очікує з нетерпінням моменту, коли законопроект, нарешті, приймуть і він набуде чинності.

До того ж субсидію планують монетизувати, тобто замінити живими грошима, таким чином, влада планує зменшити корупцію у сфері ЖКГ. Зараз процес проходить на рівні постачальників послуг ЖКГ, якщо все пройде вдало, то надалі монетизація торкнеться і споживачів.

– Сьогодні 65% населення отримує субсидії, – повідомив віце-прем’єр-міністр України з питань регіонального розвитку Геннадій Зубко.

Незважаючи на заяву віце-прем’єра, за даними держстату, борги громадян за комуналку неухильно зростають. Не відстає у цьому сенсі і заборгованість держави по субсидіях: з 2014 року борг зріс з 490 млн до 25,93 млрд грн на кінець 2017 року, тобто майже у 53 рази!

Новий же інститут соціальних інспекторів у кращому випадку обійдеться державі у 50 мільйонів гривень. Залишається сподіватися, що використання таких шалених сум піде на користь громадянам і Україні в цілому, а не тільки чинушам, що їх отримують! Кожен спроможен контролювати роботу можновладців, адже це вони слуги народу, а не навпаки!

Автор записи

Залишити відповідь

9 − = 7