Україна у топ-10 найгірших країн для пенсіонерів

Україна у топ-10 найгірших країн для пенсіонерів

Американське видання US News і бізнес школа Wharton і BAV Group сформували рейтинг «Кращих країн для комфортної пенсії». Традиційно оцінювалося 80 держав, для цього було опитано 21 тис. осіб за 65 критеріями. На жаль, у рейтингу найкращих Україна потрапила у топ-10 найгірших, зайнявши 72 місце.

Найбільш благополучною у соціальному плані є Нова Зеландія, країна лідирує у списку вже другий рік поспіль. У трійку також увійшли Швейцарія та Австралія. Польща опинилася на 32-й сходинці «хіт-параду», Чехія зайняла 37-е місце, Туреччина – 46-е, Румунія – 50-е. Білорусь також обігнала Україну, зайнявши 66-у позицію. За нашою країною йде африканський Алжир, а останнє місце зайняв Іран, крім того в топ найгірших увійшли РФ, Саудівська Аравія, Ліван, Пакистан і Нігерія.

А тепер давайте порівняємо виплати для літніх людей різних країн. Почнемо з Рідної Неньки. Мінімальна пенсія в Україні складає 1452 грн. При цьому середня пенсія у залежності від регіону дорівнює 2 501-3 332 грн.

Snimok-e-krana-2018-01-21-v-20.01.04

Міністр соціальної політики Андрій Рева

– У цьому році у зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму межа максимальної пенсії зросла з 10 740 грн до 13 800 грн, – заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Пенсії, що не перевищують максимальних розмірів, отримує більшість українських людей похилого віку. Але є окрема каста, чиї пенсії завжди на висоті і навіть більше допустимих норм. Лідирують зп пенсійними виплатами, такі фахівці, як прокурори, судді і, звичайно, депутати. У 2017 р. пенсія нардепа становила трохи більше 15 тис. грн., суддів – 23, 7 тис. грн, а прокурорів 9,9 тис. грн. Виплати ж науково-технічних діячів становлять 3, 72 тис. грн., а чорнобильців 3, 54 тис. грн.

А у цей час пенсійна виплата для простого поляка становить $460, що менше ніж в інших європейських країнах, але ж і ціни в країні значно нижче. Працювати на таку пенсію в Польщі необхідно 20 років чоловікам і 19 років жінкам, і віддавати 19,5% від зарплати. Вік виходу на пенсію становить 65 років для чоловіків і 60 років для жінок.

У США йдуть на пенсію у 65 років, а виплата для літніх людей становить $1500, при цьому пенсійний фонд повинен поповнюватися протягом 10 років, у розмірі 15% від доходу. Пенсійний вік Франції становить 62 роки, а середня пенсія $1050, щомісяця відраховуючи 16,5% від заробітку. Чим більший стаж, тим вища пенсія. Відрахування французам допомагає робити роботодавець.

Untitl55ed-1

Ось і виходить, чим більш розвинута держава, тим нижче відсоток відрахувань від зарплатні і вище сама пенсія. Українці ж повинні віддавати 22% від свого доходу, йдучи на пенсію в 58 років для жінок і 60 для чоловіків, працюючи 25 років, щоб отримувати $65(!), причому в 2028 році виробіток досягне 35 років.

Стаж розвинених країн набагато менший, ніж в Україні і це враховуючи той факт, що якість життя, медична система та економічна ситуація там у рази кращі. Про гідні пенсії, а не злидарське існуванні має подбати сама держава, а точніше уряд. Забезпечуючи якісну соціальну систему замість того, щоб вичавлювати всі соки з громадян. Однак, кожен спроможен не залишатися осторонь від такого нагального питання, адже джерело влади в Україні – це народ!

Юлія Гутшабес

Автор записи

Залишити відповідь

× 3 = 3