Україна повертається до 50-х?

Україна повертається до 50-х?

Поки країни Азії демонструють дивовижну закономірність у зростанні населення, в Україні чисельність громадян стрімко падає. Сьогодні Україна увійшла до топ-5 країн зі скорочення кількості жителів. Про це повідомляє Організація об’єднаних націй в доповіді на своєму сайті.

Причиною зниження народонаселення є велика міграція і висока смертність. Адже число вмираючих перевищує число новонароджених в співвідношенні 100 до 63. Проте і це не межа.

– Чисельність населення на Україні за оцінкою на 1 січня 2018 року становила 42 млн 386,4 тис. осіб. Протягом 2017 року чисельність населення зменшилася на 198,1 тис. осіб, – повідомляється в Державній статистиці України.

Україна входить до числа 5 країн з найбільшими темпами скорочення населення – -18%, на першому місці сумної статистики знаходиться Болгарія з – -23%, далі Латвія – -22% і Молдова – -19%. На п’ятому місці стоїть Хорватія зі зниженням темпами зростання в – -17%.

Згідно з прогнозом ООН до 2050 року населення України досягне рекордно низької цифри і становитиме майже 36,42 мільйонів осіб. На такий же низькій позначці кількість громадян було в 1950 році, у повоєнний час народонаселення становило 37,3 мільйона.

При всьому цьому немає точних цифр населення держави, адже останній раз перепис проходила у 2001 році, тоді в країні налічувалося 48 мільйонів. Новий перепис повинен був відбутися у 2016 році, але з невідомих причин був перенесений на 2020 рік.

А, як часто перепис населення проводиться у європейських країнах? Так у Великобританії перепис чисельності громадян проводять кожні 10 років. Тут особлива увага приділяється соціальним працівникам, які безпосередньо займаються переписом, до початку процесу вони повинні налагодити контакт з усіма дорослими членами сім’ї, районів, за якими закріплені.

Чому ж в Україні відкладається такий важливий аспект життя держави, як перепис населення? Адже чисельність населення дозволяє точно зрозуміти демографічну і соціальну картину. До того ж це важливий фактор на виборах, коли завдяки «мертвим душам» підтасовують результати. Так може, тому перепис відкладається?

Кожен спроможен бути в курсі подій, що відбуваються в країні і брати активну участь в житті суспільства.

Автор записи

Залишити відповідь

+ 9 = 16