У школу лише за пропискою?

У школу лише за пропискою?

Згідно з новим проектом наказу міністра освіти України, дітей будуть зараховувати в школу за місцем проживання і прописки. Довідка реєстрації місця проживання, витяг з держреєстру або нотаріально завірений договір про оренду житла. Це неповний перелік документів, які ви надасте, щоб відправити дитину в перший клас.

Щодо процедури, яка планується у самому проекті, у законі про освіту чітко сказано: початкова школа однакова для всіх і повинна бути найближчою до місця проживання. Отже, якщо залишаються вільні місця, то за певними критеріями, чітким і прозорим, відбувається зарахування і дітей з додаткових районів, які не є районами обслуговування цієї школи, – заявляє міністр освіти Лілія Гриневич.

Принцип «Чим ближче до дому, тим краще», звичайно важливий по відношенню до дітлахів, проте крім цього, є ще багато інших критеріїв, що впливають на вибір школи. А як бути тим, хто хоче до школи з певним рівнем і спеціалізацією?

Проект про нові правила зарахування першоклашок ще на обговоренні, але вже встиг отримати багато різних оцінок.

Хотіла відправити дитину у школу, яка знаходиться трохи далі, це виявилося проблемою. Адже у цій школі в першу чергу набирають діток, прописаних поруч. Думали, може, за конкурсом пройдемо. Але і тут виявилося, що єдиним критерієм відбору стає вік – вперед беруть більш дорослих. Тут ми теж не потрапляємо, адже дитині 6 років, – розповідає молода мама Ольга з м. Дніпро.

Повертаючись до питання документів, які необхідно надати. Той самий договір про оренду житла. Далеко не у всіх він взагалі є і як у такій ситуації бути? Возити дитину до школи за місцем прописки? А, якщо реєстрація в іншому населеному пункті?

А, як відбувається зарахування дітей у європейських школах? У Чехії, Німеччині та Польщі навчальний заклад визначається місцем проживання, якщо це публічна, а не приватна школа. А вже якщо батьки обрали інший навчальний заклад, то потрібно звертатися у районне відомство. Там треба обов’язково вказати причину, по якій ваше чадо має гризти науку в іншій школі. У США також школи закріплені за територіальними округами. Платне навчання в Америці можуть собі дозволити небагато людей, тому батьки орієнтуються по рейтингу публічних шкіл. При цьому заповзятливі американці промишляють адресами, де розташовуються «благополучні» навчальні заклади.

Вибір школи – відповідальний і важливий крок у житті дошкільнят і їхніх батьків. І тут доводиться враховувати масу чинників і зручне місце розташування в тому числі. Головне, щоб нововведення не спричинило за собою чергову низку корупційних схем. Кожен спроможен боротися з хабарами, як мінімум, не даючи їх. Адже в умовах корупції неможливо створити розвинену і квітучу державу, у якій всі ми так хочемо жити!

Автор записи

Залишити відповідь

− 3 = 2