У рейтингу доріг світу Україна опинилася 7-ю знизу

У рейтингу доріг світу Україна опинилася 7-ю знизу

І знову Україна потрапила у ТОП-10, на жаль, гірших. У рейтингу доріг світу Україна посідає 130 місце серед 137 країн. Це стало відомо завдяки даним індексу глобальної конкурентоспроможності «Global Competitiveness Index 2017-2018».

Пальму першості по праву отримали Об’єднані Арабські Емірати зі своїм ідеальним дорожнім покриттям. Слідом лідируючі позиції зайняли Сінгапур, Швейцарія, Гонконг і Нідерланди. США опинилася на 10-й сходинці. При цьому Нігерія, Молдова і Мозамбік випередили Україну за якістю асфальтного покриття, посівши відповідно 127-е,128-е і 129-е місця. Слідом за Україною з найгіршими дорогами виявилися Парагвай, Гвінея, Мадагаскар, Конго і останнє місце посіла Мавританія.

Print

У загальному рейтингу транспортної інфраструктури, для якого і збиралися дані, Україна зайняла 87 місце, відразу за Чорногорією. У цьому чарті останнє місце так само дісталося Мавританії, а от перше – Сінгапуру.

Поки Україна займає останні рядки рейтингів, а дороги перетворюються на атракціон під назвою «гонки на виживання», уряд роздає обіцянки. При цьому аргументуючи жахливий стан доріг кліматичними умовами, мовляв, то мінусові температури в Україні, то плюс – жодне покриття не витримає. Але погляньте на дороги у тій же Польщі, Угорщини чи Словаччини, де якість трас значно краща!

– Прострочені ремонти в Україні призвели до аварійного стану великої кількості доріг. 90% знаходиться в ненормативному стані. Я дуже хотів би відмовитися від аварійного ремонту, але поки це неможливо. Аварійний ремонт вимушений захід, який потрібен для забезпечення проїзду. Ще кілька років такий ремонт буде необхідний. За роки реалізації нашої 5-річної програми, масштаби ямкового ремонту будуть зменшуватися – заявив в. о. голови Державного агентства автомобільних доріг України «Укравтодор» Славомір Новак.

999

В. о. голови Державного агентства автомобільних доріг України «Укравтодор» Славомір Новак

Дорожній акциз з продажу бензину і дизпалива, ПДВ та акцизний збір на роздрібну торгівлю, податки на запчастини і сам автомобіль. Податки з водіїв вражають різноманітністю. При цьому з кожного літра бензину на ремонт доріг йде близько 6 грн., дизпалива – близько 4 грн., а зі скрапленого газу – 1,5 грн. Мільярди гривень потрапляють у бездонну дорожню яму. Усі гроші, звичайно, не доходять до українських доріг, а ті, що доходять активно «освоюються».

– У 2018 році на ремонт доріг в Україні буде виділено 47 млрд. грн.., для відновлення близько 4 тис. км. Автодоріг, – повідомляють на сайті «Укравтодор».

В Україні частка податків у вартості бензину і дизпалива становить 40% і 33% відповідно. У ЄС ця частка становить в бензині – 60% і в дизелі – 54%. При цьому, якщо взяти співвідношення доходу, ВВП і податку на паливо, то Україна займає лідируюче місце в розмірі податку у Європі.

Стан доріг в Україні м’яко кажучи залишає бажати кращого. Можливо ситуація зміниться з появою дорожнього фонду, у який будуть стікатися збори, замість того, щоб відправлятися до держбюджету. Головне, щоб і тут не зіграла злий жарт горезвісна корупція. Кожен спроможен не пускати на самоплив те, що відбувається в країні, виступаючи у боротьбі з хабарництвом!

Юлія Гутшабес

Автор записи

Залишити відповідь

9 + = 14