«Теплі кредити»-2018 більше не доступні простим громадянам?

«Теплі кредити»-2018 більше не доступні простим громадянам?

З 2014 року в Україні діє державна програма енергоефективності або так звані «теплі кредити». Громадяни отримують часткову компенсацію коштів, витрачених на утеплення житла. А, саме – металопластикові вікна, котли і т. д. Ось тільки з цього року кабмін затвердив нові правила отримання компенсацій, згідно з якими мешканці багатоквартирних будинків тепер не отримають відшкодування коштів.

– З початку запуску державної програми у 2014 році понад 400 тисяч українських сімей вже скористалися нею для енергомодернізації свого житла. Всі вони після проведення необхідних робіт вже частково повернули свої вкладені кошти за рахунок держпрограми „теплих кредитів“, за рахунок місцевих програм і завдяки своїй власній економії. За час дії програми жителі України інвестували в утеплення житла близько 6 мільярдів гривень. Уряд, у свою чергу, відшкодував населенню і об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків близько 2 мільярдів гривень, — повідомив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук.

s2

Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук

Згідно з попередньою програмою, держава відшкодовувала українцям, які витратили кошти на придбання нового обладнання чи утеплення житла від 20 % до 70% від загальної суми витрат. Та ж компенсація теплих кредитів становить 20% суми кредиту (але не більше 12 000 грн), для населення, яке змінює газові котли. 35%(але не більше 14 000 грн) від витрат відшкодовували тим, хто витратився на енергоефективне обладнання або матеріали для фіз. осіб 40% тіла кредиту (але не більше 14 000 грн на квартиру) відшкодовували для ОСББ і ЖБК, які придбали енергоефективне обладнання і матеріали.

Однак тепер, мешканці багатоквартирних будинків не зможуть самостійно скористатися «теплим кредитом», а тільки всім складом ОСББ.

– Постанову про зміну порядку дії програми було розроблено для того, щоб окремі квартири більше не брали кредити на точкове утеплення, – заявила член колегії Державного агентства з енергозбереження та енергоефективності Марія Яковлєва.

На думку уряду, точкове утеплення неефективно, адже набагато більше можна заощадити на споживанні енергії в зимовий період, якщо утеплятися цілими будинками. При цьому ті, хто взяли «теплі кредити» до нововведення, отримають свою компенсацію в тій мірі, в якій і повинні.

Європейським банком реконструкції та розвитку за підтримки Євросоюзу розроблена програма IQ energy, згідно з якою українці можуть отримувати грант до 3000 євро на енергоефективне обладнання. Для цього необхідно замовити високоякісне обладнання по європейським стандартам із запропонованого каталогу, взяти кредит у банках-партнерах беруть участь в акції. Потім протягом 2-3 тижнів людина може отримати компенсацію.

s3

З одного боку програма «теплих кредитів» можливість для громадян хоч скільки-небудь відшкодувати свої витрати на нові котли або вікна, з іншого боку, нововведення, яке не дозволяє українцям точково отримувати компенсацію, обмежує можливості населення. Безумовно, більш ефективно утеплювати весь будинок, але чи не стане це каменем спотикання?! Кожен спроможен залишатися в курсі подій, адже попереджений – значить озброєний!

Юлія Гутшабес

Автор записи

Залишити відповідь

2 − 1 =