Свавілля по-українськи або як система чавить народ!

Свавілля по-українськи або як система чавить народ!

Незалежна судова система? Силові структури, які діють в інтересах держави, а не купки олігархів? Ні, про це в Україні не чули. Замість цього новий замах на демократію в країні – безпрецедентний тиск на адвокатів. Напади, побиття правозахисників сьогодні, на жаль, набуває все більш масштабний характер. Апофеозом стало утримання членів Національної асоціації адвокатів України в їх офісі протягом кількох годин. А що ж поліція? А, нічого…

Адвокати – люди, які апріорі незалежні від влади, адже захищають не за принципом «ваших» або «наших». Часто захищають людей, неугодних системі. Ручна виконавча влада, ручна законодавча, наступний етап підпорядкування адвокатів, для стовідсоткового винесення «правильних» вироків. А, що, все по закону і європейським партнерам не буде до чого прискыпуватися.

adv2

Адвокат Євген Солодко

– Ми виконуємо конституційну функцію надання правової допомоги. Адвокат завжди знаходиться в опозиції до держави, який би режим не був, тоталітарний, демократичний, – підкреслив адвокат Євген Солодко на засіданні НААУ.

У цей день кілька десятків людей радикально-правої організації С-14 вторглися у приміщення Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Активісти увірвалися до кабінету засідання, зірвавши таким чином, екстрену нараду, пов’язану з нападками на адвокатські комітети і НААУ та захистом гарантії адвокатської діяльності в цілому.

І, тут, хтось може сказати, а причому тут влада? Це, мовляв, радикали організували, ідейні, так сказати? У такому разі, з якої причини поліція прийняла рішення самоусунутися? Чому впустили до будівлі «активістів», знаючи яке важливе засідання проводиться членами асоціації адвокатів? Чому ігнорували незаконне утримання адвокатів протягом декількох годин, адже вихід був заблокований? Чому охоронці порядку, крізь пальці дивилися на те, що відбувається?

adv3

Адвокатів хапали, загороджуючи шлях. Журналістам у цей час теж дісталося, адже особливо активні громадяни були проти зйомки, так що четверта влада в Україні, як завжди не в фаворі. А, що вартові порядку? Знову вирішили, що ситуація рядова, не вимагає втручання, нехай нападають на журналістів, трощать їх техніку, адже їм не звикати?!

Ось тільки чого боятися радикалам, якщо вони захищають праве діло? Чому не хочуть публічного розголосу? До речі, інцидент пройшов повз національних ЗМІ, невже це стандартна ситуація? Усе ще не вірите, що ця «акція» була організована з конкретною метою провладної верхівки? Або ще залишилися сумніви в тому, що сильна адвокатура не потрібна режиму диктату?!

Страшно й те, що у незаконному утриманні адвокатів, брали участь народні обранці, чудово розуміючи, що перешкоджають діяльності незалежної самоврядної організації Асоціації національних адвокатів України.

adv4

Невже так має виглядати правова демократична держава? Свавілля, порушення конституційних прав громадян? І це обличчя країни, розташованої у самому серці Європи? Чи можна щось змінити? Безсумнівно і обов’язково! Кожен спроможен не залишатися осторонь, коли втоптують у бруд гідність українців, коли нахабно і цинічно позбавляють непорушних свобод!

Сергій Проценко

Автор записи

Залишити відповідь

− 1 = 7