Школа по-новому: геть оцінки та табеля!

Школа по-новому: геть оцінки та табеля!

Без оцінок, без табеля – нова модель оцінювання першокласників стартує з 2018-2019-го навчального року в усіх школах. Замість відміток новоспечені учні отримають «свідоцтво досягнень». Новація вже тестувалася у школах, які пілотують новий стандарт початкової освіти. На підставі отриманих зауважень, будуть внесені правки, і нововведення піде в маси вже з першого вересня.

– Цим ми наближаємось до того, як має виглядати оцінювання у початковій школі. Завдання такого оцінювання – розкрити потенціал кожної дитини, підтримати її і надихнути навчатися далі. Ми також виставили зразок свідоцтва на сайті МОН, щоб отримати зворотний зв’язок, доопрацювати документ, розширити методичні рекомендації і дати всім українським школам до 1 вересня, щоб оцінювання в Новій українській школі справді відбувалося по-новому, – зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

superhot

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич

Девіз нововведення «оцінюється процес навчання, а не результат». На перший погляд, твердження звучить абсурдно. Як можна з’ясувати рівень знань дитини, якщо ставити оцінку за процес навчання? Але в МОН стверджують зворотне. Тепер за допомогою свідоцтва досягнень учнів перших класів будуть оцінювати в тому, наскільки вони добре взаємодіють з однолітками або як добре розповідають про свій будинок, родину. У розділі українська мова серед іншого будуть з’ясовувати, як дитина вступає у діалог на теми, які викликають інтерес. У розділі мистецтво, у свідоцтві окремо описується, наскільки охоче першокласник бере участь у піснеспівах.

З одного боку таке нововведення може прийти на допомогу батькам, щоб вчасно звернути увагу на те, яке дитина займає місце в соціумі і як з ним взаємодіє ще з юного віку. Тут відкривається чудова можливість якоюсь мірою підкоригувати поведінку, ті чи інші страхи, або комплекси дитини.

З іншого боку, всі ми чудово розуміємо, що є товариські діти від природи, так звані екстраверти, а є замкнуті інтроверти. Не стане подібне оцінювання переломним у житті дитини, коли її насильно будуть вписувати у ті рамки, у яких він не хоче і не може бути? І, відповідно, чи не стане це своєрідною травмою для малюка?

usa

Чи ставлять відмітки першокласникам за кордоном?! Наприклад, у США учнів молодшої школи не оцінюють у звичній для нас формі. Тут малечі ставлять зірочки на знак похвали. Однак, бали за знання ставляться, ось тільки показують успішність чада лише батькам, які на підставі побаченого вже зможуть скоригувати навчальний процес, більш посилено готуючись до тих чи інших предметів.

Так як же вплине інноваційна методика на українських дітлахів? Покаже час, проте важлива безперервна участь батьків і громадськості у освітньому процесі. Адже школа для дитини – це не тільки джерело знань, але й другий дім, який дає путівку у життя. Кожен спроможен приділяти максимум уваги такому важливому аспекту, як освіта.

Юлія Гутшабес

Автор записи

Залишити відповідь

+ 1 = 7