Що губить українську промисловість і як її врятувати?

Що губить українську промисловість і як її врятувати?

Основа української економіки це – промисловість, сільське господарство та сфера послуг. При цьому ні для кого не секрет, що виробництво в Україні перебуває у занепаді. Чому? На те є низка об’єктивних причин, вплинути на які ми можемо вже сьогодні!

Американський журнал U. S. News & World Report опублікував рейтинг країн. По суті, це соціологічне дослідження, у якому взяли участь 21 тис. людей з 36 країн світу. Люди оцінювали країни за 9 критеріями. Усього до переліку потрапило 80 держав, серед яких Україна посіла 69 місце. Особливо показовим стало те, що за такими визначальними чинниками, як загальний рівень життя Україна опинилася на 72 сходинці, а за відкритістю бізнесу на 75-й.

 фейс_шаблон

Генеральний директор Херсонського суднобудівного заводу Василь Федін

– Обсяги виробництва впали у 8 разів за 4 роки. Було $92 млн, а в минулому році $12 млн. Незважаючи на асоціацію з ЄС, європейські замовники покинули Україну. Україна сьогодні перетворюється на кладовище заводів. Це є результат роботи міністерства, – заявив генеральний директор Херсонського суднобудівного заводу Василь Федін.

Все це відбувається, доки чиновники обіцяють створювати тепличні умови для українського бізнесу.

– Наш пріоритет – покращувати умови життя, але це можливо в умовах розвитку економіки і підприємництва, – проголошує прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Наріжним каменем підтримки і розвитку бізнесу у будь-якій державі є оподаткування. У розвинених країнах, якщо будується новий завод, а значить, з’являються робочі місця, уряд завжди дає максимальні пільги. В Україні ж податки злітають буквально кожен рік.

Це не єдина причина зниження виробництва. Відроджувати промисловість сьогодні можливо лише за допомогою кредитів, куди ж без них. Проте банки не зацікавлені в цьому і не хочуть або не можуть, підтримувати такі великі галузі, як машино- чи суднобудування.

– П’ять років тому ми могли взяти кредит у $50 млн. Сьогодні банки кажуть – суднобудування і машинобудування не знаходяться в нашому пріоритеті. Ми не кредитуємо машинобудування в цілому. Єдиний банк готовий дати нам $2,5 млн., – каже Василь Федін.

фейс_шаблон6

Що сприяло такому перебігу подій? У першу чергу падіння української банківської системи. Адже з 2014 року кількість банків скоротилася вдвічі – зі 180 до 92 фінансових установ. Колишня голова Нацбанку Валерія Гонтарєва ставить собі як досягнення «чистку банківської системи». Однак таке «очищення» призвело до втрат вкладниками 550 млрд. гривень! Як наслідок – втрата довіри до банківської системи і робочих місць 106 тисяч чоловік! Ось це заслуга, так заслуга!

Як змінити ситуацію? Скористатися міжнародним досвідом, щоб не довелося винаходити велосипед! По-перше, це планування економічного зростання держави у тих або інших галузях з конкретними термінами, а не туманними фразами про те, що все буде добре. За таким принципом працюють у США. По-друге, підтримка базових галузей промисловості і, нарешті, тягар податків, який держава повинна розділити з підприємцем. А, так само реальна підтримка вітчизняного виробника не на словах, а на законодавчому рівні з серії «Купуй українське».

Україна – сильна держава з величезним потенціалом, як технічних, так і людських ресурсів. Кожен спроможен домогтися розвитку держави завдяки власним зусиллям – сумлінній роботі і своїй активній позиції у суспільстві.

Автор записи

Залишити відповідь

7 × = 14