Річниця «безвізу» чи беззаконня українців у Європі?!

Річниця «безвізу» чи беззаконня українців у Європі?!

11 червня був рік, як в Україні запровадили БезВіз. Безумовно, ця чудова подія, завдяки якій українці без зайвих турбот і клопоту їдуть в країни Європи. В честь такої події в київському аеропорту прикордонники влаштували флешмоб і дарували жінкам троянди жінкам, що летять з Італії.

– Ми змогли оформити більше 20 млн. громадян України, які слідували до країн ЄС. З цих 20 млн. біля 5 млн. наших громадян перетнули кордони по біометричним паспортам, з них 550 тис. проїхали в Європу без віз. Це позитивні кроки, – підкреслив начальник управління прикордонного контролю Департаменту охорони державного кордону Адміністрації Державної прикордонної служби України Юрій Лисюк.

Звичайно, якщо перерахувати у відсотковому співвідношенні 5 млн – це 25% людей, які вирушили у Європу з біометричним паспортом, 550 тис. з яких, а це 2,75% отримали безвіз. Звичайно, цифра не дуже велика і далеко не всі можуть собі дозволити таке задоволення, як закордонна поїздка. Не кажучи вже про те, щоб випити чашечку кави в Кракові або Відні. Але радує, що така можливість все ж є.

Найчастіше українці їдуть у Румунію, а це 135 тис. осіб (24%), Польщу – 118 тис. осіб (22%), Угорщину – 67 тис. (12%), а у Словаччину – 37 тис. осіб (7%). Причини, з яких українці їздять у ці країни напрошуються самі собою… Милуватися архітектурою?

no_visa2

Чи раді європейці українському безвізу? Згідно з даними Європейського агентства з безпеки зовнішніх кордонів «Frontex», за 3 місяці лібералізації візового режиму для України збільшився на 15%. За даними агентства за кількістю виявлених підроблених документів на першому місці стоять марокканці – 803 випадки. А українці, на жаль, на другому місці цього невтішного хіт-параду з цифрою 801 випадок. Слідом ідуть іранці, албанці, росіяни та турки.

Шахрайських дій з документами найбільше виявлено саме на кордоні України та Польщі – 519 випадків. І у найбільш невтішному рейтингу за кількістю депортованих громадян знову лідирують українці. 29 257 осіб були вислані з європейських держав. За чисельністю потім йде Марокко, Пакистан, Ірак, Албанія, Туніс, РФ тощо.

Україна так само лідирує у категорії не законного перебування на території ЄС, а це 32 599 випадків. Найбільш часті причини нелегального перебування у європейських країнах українців стали:

– громадяни не мали дійсної візи або посвідки на проживання;

– не мали відповідної документації, що обґрунтовує цілі та умови перебування;

– не мали достатніх засобів до існування.

no_visa3

Безвізовий режим позитивна подія, от тільки чи не затьмарить його вся статистика незаконних дій українців у Європі? І чи не спровокує це, в кінцевому підсумку, скасування такої довгоочікуваної і вистражданої Україною події? Адже в такому випадку наша країна не тільки позбавиться всіх благ безвізу, але й втратить свою репутацію в очах тих, з ким Україна прагне бути рівною.

Кожен спроможен бути в курсі подій, тримаючи руку на інформаційному пульсі!

Юлія Гутшабес

Автор записи

Залишити відповідь

+ 5 = 13