Прорив «євробляхерів» або законопроект, що замилює очі?

Прорив «євробляхерів» або законопроект, що замилює очі?

Акції протестів «євробляхерів» не залишилися безслідними і перед тим, як піти на канікули, у парламенті прийняли два законопроекти, що стосуються ввезення іномарок. Однак власники машин з іноземними номерами не квапляться плескати в долоні, адже вартість розмитнення відчутно б’є по кишені. Про формулу розрахунку акцизного збору на ввезення автомобілів і нові штрафи дізнавався кореспондент газети «Кожен спроможен».

Роками водії євроблях боролися з владою, за право законно купувати якісні авто за доступною ціною. Новоспечений Законопроект №8487 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів», прийнятий у ВР має змінити ситуацію.

Нововведення скасовує заборону про митне оформлення авто, які не відповідають екологічному євростандарту «євро-5». Законопроект знижує акцизний збір і пропонує його вираховувати за формулою з двома базовими ставками. Автомобіль з двигуном на бензині – 50 євро, а з дизельним двигуном – 75 євро.

Ще однією складовою формули є коефіцієнт двигуна – це об’єм двигуна, розділений на 1000 куб. см. і коефіцієнт віку – вік авто в календарних роках.

1920x

Для того, що б підрахувати акциз, необхідно всі три показники перемножити. Давайте прорахуємо для наочного прикладу, скільки становитиме збір. Volkswagen Passat B5 2003 року випуску, двигун внутрішнього згоряння об’ємом 1,6 л. 50*1,6*15= 1200 євро.

До отриманої суми треба так само додати мито на ввіз, це ще 10% від митної вартості або 5-7,3% для авто з Євросоюзу. А, також 20% ПДВ від митної вартості машини, акцизного збору і мита.

– Це перший крок і безумовно радує, що держава визнала свою неправоту і скасувала стандарти євро-5, а наступним кроком буде введення справедливих стандартів на розмитнення, – розповідає активіст громадської організації «Авто Євро Сила».

Нововведення не тішать тих, для кого ввезення «євроблях» було бізнесом. Адже тепер громадянину буде цікавіше віддати державі податок та «спати спокійно», а не платити 1000 доларів автоперегонщику і чекати проблем.

Також була змінена система штрафів. За прострочений транзит по старим нормам було три виду порушення та штрафні санкції за них. Якщо авто прострочено на день – 170 грн, якщо 1-10 днів, то 3,4 тис. грн. і більше 10 днів – 8,5 тис. грн. Тепер же пропонують перші два штрафи залишити без змін, а от третім ввести штраф за прострочення 10-20 днів – 8,5 тис. грн, 20-30 днів – 85 тис. грн., більше 30 днів або втрата авто – 170 000 грн. або конфіскація автомобіля!

А скільки коштує розмитнити авто в країнах ЄС, якщо ввозити машину туди? Відомий досвід громадських активістів, які придбали запорожець, щоб провести експеримент показав, що в тій самій Польщі розмитнення у рази менше. Так, знявши з реєстрації запорожець в Україні, який купили за $300, у Польщі його розмитнили за 300 євро разом з послугами брокера!

У сусідів поляків формула розрахунку абсолютно відрізняється від пропонованої в українському законопроекті. Мито 10%, ПДВ 23%, акцизний збір 3,2% і все це нараховується на оціночну вартість авто. Тобто, якщо авто за 2200 євро, як у випадку з фольксвагеном, який був згаданий у розрахунковій українській формулі, з України відправляти до Польщі, то це складе 612 євро, не враховуючи послуг брокерів, що, як ми бачимо значно дешевше навіть акцизного збору в Україні.

Однак це ще не все. Зворотною стороною медалі новацій є те, що вони будуть поширюватися і на тих, хто вже є щасливим володарем євробляхи. А це означає, що за новими правилами авто необхідно повернути на батьківщину, зняти його з реєстрації, оформити угоду купівлі-продажу, заплатити всі податки, що передбачені в Євросоюзі і пройти техогляд.

1529317939_evroblyaha

Звичайно, нові умови величезний прорив, у порівнянні з тим, що було. Однак, як можемо бачити, податки значно завищені, в порівнянні з аналогічним досвідом європейських країн. Кожен спроможен не залишатися осторонь від того, що відбувається, адже тільки спільно і не залишаючись байдужими до існуючої проблеми, автомобіль стане для українців «не розкішшю, а засобом пересування».

Юлія Гутшабес

Автор записи

Залишити відповідь

− 1 = 8