Поки Європа заробляє на хімічній галузі мільярди, Україна закриває останнє підприємство?

Поки Європа заробляє на хімічній галузі мільярди, Україна закриває останнє підприємство?

Майже місяць, як зупинена робота найбільшого заводу хімічної галузі «Дніпроазот». Підприємство, розташоване у Кам’янському, не працює через підвищення вартості тарифів на газ, який є сировиною для виробництва продукції. Завод залишався єдиним, діючим у своїй сфері, адже решта п’ять давно закрилися. Підприємство виготовляло та постачало мінеральні добрива по всій Україні, а 60% карбаміду аміаку йшло на продаж за кордон. 

Щомісяця «Дніпроазот» перераховував до бюджету близько 40 мільйонів гривень у вигляді податків! Кількість замовлень величезна, навіть «Укрзалізниця» не встигала здійснювати постачання у термін. Із збільшенням вартості газу з 9700 грн. до 11 690 грн. за куб, з прибуткового, підприємство перетворилося на не рентабельне. Сума збитку становить 102 млн. грн. на місяць. Тому виробництво зупинено, а працівники отримують 2/3 від своїх окладів. При цьому трудовий колектив «Дніпроазот» налічує 4100 громадян, які сьогодні позбавлені можливості нормально працювати і заробляти.

pan 4

– Заборгованостей по зарплаті немає, фахівці отримують своєчасні виплати в таких ситуаціях, згідно чинному законодавству. Керівництво заводу хоче зберегти фахівців, адже вони на вагу золота. Якщо працівники звільняться, то виховати нових буде нелегко. Зате таких високоінтелектуальних фахівців з задоволенням приймуть закордоном, – пояснює голова профкому Григорій Володимирович Протуремец кореспонденту газети «Кожен спроможен».

А, як же українські аграрії, яких обіцяв підтримувати уряд? Знову український виробник залишається не при справах, а сільське господарство змушене «викручуватися», як може? Де тепер закуповувати добрива?

– Зараз повністю відкритий ринок нашої країни для ввезення білоруського, узбецького карбаміду. Виходить вигідніше, щоб там це працювало, а у нас це все стояло, і наші люди їхали за кордон, – наголошує Григорій Володимирович.

«Дніпроазот» направив безліч листів у різні інстанції, стосовно ситуації, що склалася на заводі з проханням про допомогу. Проте відповіді не було. Як же так, адже зовсім нещодавно прем’єр обіцяв підтримувати хімічну галузь в Україні?!

e8254cdf6a60c0aacb685c6fcaf4d937_XL

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман

– Хотів би підкреслити, що нам необхідно вирішити дві проблеми одночасно і знайти баланс. Перше – відновити роботу всіх хімічних підприємств, які виробляють добрива в країні, і друга позиція – забезпечити наших аграріїв необхідними мінеральними добривами для посівної кампанії. І найголовніше – не спровокувати в сезон посівної кампанії необґрунтоване зростання цін на аграрну продукцію, – заявляв прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у березні.

Не дочекавшись реакції влади, заводчани організували мітинг, адже тисячі висококласних фахівців залишилися без роботи. Повторний мітинг, але вже під Кабміном у Києві відбудеться вже сьогодні!

miting

У той час, як в Україні хімічна промисловість переживає найгірші часи, у Європі ця галузь стоїть на другому місці серед усіх індустрій. Хімічне виробництво добре розвинене в Італії, Німеччині, Англії і Франції. Держави забезпечують себе хімпродукцією, а також займаються поставками закордон. Так у Німеччині хімічна промисловість експортує продукції на 80 млрд. євро на рік. Тут галузь забезпечує величезну кількість робочих місць, а країна інвестує на підтримку хімічного сегмента 3% від обороту, у той час, як інші держави вдвічі менше – 1,5%.

Україна – держава величезних ресурсів, як матеріальних, так і людських. Різноманітність галузей і сфер діяльності українців робить нашу країну неймовірно сильною. Кожен спроможен домогтися процвітання держави, якщо не буде байдужим до того, що відбувається! Адже тільки громадськість зможе вплинути на ті процеси, які запущені в країні і які необхідно змінювати вже сьогодні, адже це стосується кожного!

Сергій Проценко

Автор записи

Залишити відповідь

7 − = 3