Під носом у киян побудують новий «Чорнобиль»? (ВІДЕО)

Буквально у 100 кілометрах від Києва, в чорнобильській зоні відчуження, почали будувати сховище для ядерних відходів. Напрошується відразу питання: «Навіщо?». Погіршити і без того складну екологічну ситуацію? Як виявилося це робиться для економії. Тобто спочатку буде витрачено $1,5 млрд, щоб потім заощадити ті $150-200 млн, які щорічно витрачаються на переробку ядерних відходів в РФ.

Заради справедливості, варто відзначити, що кошти підуть не з держбюджету, а від оператора АЕС України «Енергоатом». Звичайно ж, корупційні схеми в даному випадку не варто виключати. Адже вартість будівництва сховища, змінювалася з невипадковою регулярністю. То уряд формував цифру в $170 млн у 2004 р, а потім в 2010 вже $350 млн, а зараз майже $1,5 млрд.

А чи варта гра свічок, а результат праці? Адже незважаючи на те, що могильник зводиться американською компанією Holtec, втілювати всі ці проекти будуть українці. Відповідно питання безпеки об’єкта та ефективності ставляться під сумнів. Зводитися «звалище» буде 16,5 років у 15 етапів.

Українські екологи забили на сполох, адже будівництво розгорнули занадто близько до населених пунктів. Безумовно, сховища відходів існують по всьому світу. Однак, вони розташовуються далеко від міст.

Приміром, Франція звела «ядерне звалище» на островах Тихого океану, США — в пустелі, Росія — в Сибіру, а країни Північної Європи в базальтових скелях на морському узбережжі.

Останньою краплею став той факт, що питання будівництва навіть не подавався на розгляд громадськістю, як того вимагає статут Міжнародного агентства з атомної енергії. Адже ніхто не питав у місцевих жителів, як вони ставляться до того, що поруч будується сховище.

З іншого боку, що ж це за ставлення вископосадовців до власного народу, якщо людей просто ставлять перед фактом? Таке ставлення слабо схоже на демократичний лад, зате навіть дуже нагадує диктат. З іншого боку влада – відображення народу, який сам дозволяє так з собою поводитись. Адже кожен спроможен робити усвідомлений вибір і більш ретельно приймати рішення, коли обирається вище керівництво країни! (За матеріалами vesti-ukr.com)

Автор записи

Залишити відповідь

4 + 1 =