Пенсія 2018: як розрахувати свою виплату?

Пенсія 2018: як розрахувати свою виплату?

2018-й – підготовчий період до пенсійної реформи, тому в цьому році діють особливі умови і правила для виходу на заслужений відпочинок і розрахунку виплат. Давайте розберемося хто, за скільки років і скільки буде отримувати?

У цьому році формула розрахунку пенсії буде розраховуватися по середній зарплаті за останні два роки, це лише в порядку винятку, надалі середня зарплата буде враховуватися вже за 3 роки. Так, що тим, хто йде на пенсію в цьому році невимовно пощастило.

При обчисленні пенсії в ПФУ множать середню заробітну плату за останні 2 (а в наступному році – 3) року, коефіцієнт власної середньої зарплати (своя зарплата ділиться на середню по країні), стаж у роках і 1%. Отримана сума і є розмір майбутньої пенсії, якщо вона нижче мінімальної, то її піднімають до прожиткового мінімуму для непрацездатних – 1435 грн.

2wrtbwrt

Цікаво і те, що у Пенсійного фонду і Держстату розмір середньої зарплати відрізняється, але при розрахунку використовуються дані ПФУ. Згідно яких середня зарплата в Україні становить 7434,6 грн, у той час, як у Держстату ця цифра дорівнює 8480 грн. Коефіцієнт заробітної плати дорівнює 1, якщо ваша зарплатня завжди знаходилася на рівні середньої. А ось якщо виплата в два рази вище, то і коефіцієнт буде вже дорівнювати двійці, щоправда, отримувати треба орієнтовно 15000 грн.

Що ж стосується віку виходу на пенсію та необхідного для цього стажу, то починаючи з цього року, для виходу на пенсію у 60 років кількість стажу буде рости з кожним роком на 12 місяців. Ну, а якщо стажу не вистачає, то вік виходу на заслужений відпочинок буде збільшуватися. У результаті в 2028 році, ті, хто заробив 35 років стажу вийде на пенсію у 60 років, 25-35 років стажу забезпечать вихід на заслужений відпочинок у 63 роки, а ті, чий стаж становить 15-25 років, повинні пропрацювати до 65 років.

Сьогодні середня пенсія становить 2500 грн, але щоб її заробити треба ой як постаратися. Необхідно пропрацювати не менше 35 років, та ще й отримувати зарплату вище середнього, тобто близько 10 000 грн. Ось і виходить, що на заслуженому відпочинку ми будемо отримувати 25% від зарплати. У той час, як у Міжнародній організації праці достатньою вважається пенсія у розмірі 40% від одержуваної зарплати, а високою вважається пенсія у сумі 60% від зарплати. Так, наприклад французи отримують пенсію в розмірі 50% від середньої зарплати, яка розраховується за 11 останніх трудових років.

5933b96df33ee-----_1200

В Україні ж кому справді пощастило, так це суддям, які на пенсії будуть отримувати 80% від колишнього доходу. А як же інші громадяни? Змушені в кращому випадку жити на мінімальну пенсію, а в гіршому на соціальну в розмірі трохи більше 400 грн.? Як би там не було, але суспільство повинно невпинно контролювати діяльність провладної верхівки і кожен спроможен бути в курсі всього, що відбувається в країні. Адже єдине джерело влади в Україні – це народ.

Сергій Проценко

Автор записи

Залишити відповідь

+ 2 = 6