Отрута замість ліків: медсестра напоїла дівчинку миючим засобом

Отрута замість ліків: медсестра напоїла дівчинку миючим засобом

Численні опіки стравоходу і нестерпний біль – у Павлограді 13-річна дівчинка Влада замість ліків з рук медсестри отримала отруту. А далі швидка, дитяча обласна лікарня і багаторазове промивання шлунка. А, дитина всього лише пару днів, як перебувала на лікуванні з діагнозом запалення підшлункової залози.

Мені все пекло – горло, ніс, шлунок, – розповідає юна пацієнтка.

За словами Влади вона відразу звернула увагу на нову упаковку, адже свої ліки вона пила тричі на день. Школярка сказала про це медсестрі, але та обнадіяла, що все у порядку. Дівчинка довірилася медспівробітнику, адже як інакше?! Виявилося, медпрепарат і миючий засіб знаходилися в одному пакеті, і медсестра переплутала засоби. Обидві речовини гелевидні і в невеликих пакетиках. Може перевтома – розводять руками колеги 57-річної медсестри Валентини Сіротченко, яка половину свого життя пропрацювала в цій лікарні.

На сьогоднішній день жінку відсторонили від роботи, на період розгляду інциденту, але не звільнили. В. о. головлікаря Павлоградської міської дитячої лікарні №1 стверджує, що претензій у батьків немає, проте за фактом того, що сталося було порушено кримінальну справу.

Як страшно це не прозвучить, але медичні помилки в Україні не новина. За даними ВООЗ щодня в країні гине з цієї причини 5-7 пацієнтів, а 25-30 чоловік стають інвалідами. І це статистика тільки тих даних, коли смерть настала безпосередньо у лікарні. А вже, якщо жахливе сталося за межами медустанови, то що-небудь довести практично неможливо. Усе спишуть на недотримання встановленого режиму хворим або ускладнення.

Будь-який інцидент, що стався з пацієнтом, буде замовчуватись. Колеги винного ні за що не стануть свідчити проти нього. Не можна – це ж «свій» або просто злякаються, що ці самі «свої» заклюють. У Євросоюзі все інакше, тут рекомендують розповісти про допущену помилку в колективі і обговорити наслідки, щоб такого більше не сталося. У США з лікаря знімаються звинувачення, якщо він визнає свою помилку, вибачається за неї і несе всі фінансові витрати потерпілого.

Основним інструментом на шляху захисту від помилок і зловживань є лікарський кодекс, який є в Німеччині, Австрії, Франції, США та інших країнах. Цей кодекс повністю регулює діяльність медичних працівників. Тут викладаються всі принципи роботи медиків і їх обов’язки, в разі невиконання або порушення, яких медпрацівники несуть серйозні адміністративні порушення.

Проблема української медицини і лікарських помилок повинна вирішуватися у корені. Починаючи з освіти і закінчуючи постійним підвищенням кваліфікації медичних праціників. Кодекс лікарської етики, це також плацдарм, який змінить ситуацію на краще! Кожен спроможен не залишатися осторонь від існуючої проблеми, не відвертатися, адже у такій ситуації, як 13-річна Влада може опинитися кожен!

Автор записи