Нововведення від в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун

Нововведення від в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун знову пропонує цілу низку нововведень. Відтепер батькам, чиї діти йдуть у дитсадок не потрібно надавати медкарту. А флюрографія взагалі виявляється марним заняттям.

Ще раз нагадуємо батькам, що «Медична карта дитини» для вступу до дитячого садочка або школи більше непотрібна. Її форма є недійсною, від батьків не мають права її вимагати, – повідомляє на своєму фейсбуці Уляна Супрун.

Єдиний документ, який вимагатимуть у дитячому закладі – довідка про здоров’я малюка. От тільки тепер незрозуміло радіти цьому факту чи навпаки? Виходить, що вже не потрібні аналізи, наприклад, на глисти та інше, чим можна легко заразитися дітям? У школах так само можна буде обійтись однією довідкою. Але тут хоча б потрібен медогляд майбутніх першокласників.

Таким загрозливим фактом для всіх медиків і простих громадян є нестандартний спосіб боротьби з туберкульозом.

Флюорографія є застарілим методом діагностики з «радянської системи охорони здоров’я«, – ділиться своїми знаннями Супрун.

Як виявилося, флюрографія нічим не допомагає у боротьбі з туберкульозом, мовляв, тільки на пізніх стадіях виявляє хворобу. А ось більш ефективним методом боротьби з недугою, на думку в. о. міністра, є анкетування. При цьому, свої рішення пані Уляна аргументує тим, що на таку систему давно перейшли на заході. Цікавий факт, для отримання довгострокової візи D і донині потрібна флюрографія. Безумовно, від туберкульозу «флюшка» не врятує, але невже опитування громадян буде більш ефективною профілактикою?

 

Ще одним гострим питанням залишається тема швидкої допомоги, а точніше ставлення до невідкладної допомоги в МОЗ.

Непрофільні виклики – проблема, яка існує вже багато років в Україні. Підвищений тиск або гарячка, температура у дитини – це не виклик екстреної медичної допомоги, – заявляє Супрун.

Виходить, що людина з високим тиском має викликати дільничного лікаря? Але, у цього самого «сімейного» лікаря буває понад 30 викликів і прийде він у кращому випадку через кілька годин. Як бути тоді, якщо потрібно терміново знизити тиск? Адже в Україні найвища смертність від серцево-судинних захворювань. А вже про дитячу температуру годі й казати – невже гарячка маляти терпить зволікань?

Українська медицина повинна розвиватися і користуватися плодами прогресу. Адже майбутнє країни у здоровому поколінні! Однак кожен спроможен стежити за змінами у медицині і аналізувати нововведення, які пропонуються.

 

Автор записи

Залишити відповідь

× 4 = 32