Новий законопроект ВР: геть демократія, хай живе диктат!

Новий законопроект ВР: геть демократія, хай живе диктат!

158 народних депутатів, покликаних захищати інтереси українців, їх права та свободи проголосували за законопроект, який дуже нагадує не розвиток демократії, а курс на диктаторський режим.

5-го липня був опублікований перелік нардепів, які проголосували за внесення до порядку денного законопроекту №6688 про протидію нацбезпеки в інформаційній сфері. Проект обурив громадськість, адже згідно нововведенню допускається блокування інтернет-ресурсів і веб-сайтів, а також видалення інформації.

У документі сказано, що блокуванню за рішенням суду підлягають ті ресурси, за інформацією яких можуть вчинятися тяжкі та особливо тяжкі злочини. Але найцікавіше те, що внутрішні органи зможуть блокувати роботу сайтів на 48 годин без рішення суду, а лише за постановою прокурора чи слідчого.

Такі новації – це пряме пригнічення свободи слова і думок, і відповідно порушення Конституції України. Де ж у такому разі дотримання прав людини відповідно до підписаних Україною міжнародних конвенцій?

До чого можуть призвести такі масові рішення і репресії проти ЗМІ? У першу чергу до можливості усувати «неугодних», адже подібні закони можуть допомогти нечистим на руку співробітникам правоохоронних органів «закривати» інформаційні бюро розслідувань і безслідно видаляти їх плоди праці, тобто розкриття корупційних схем і викриття високих чинів.

Розмиті формулювання законопроекту буквально розв’язують руки силовим структурам, які зможуть безконтрольно впливати на мас-медіа через провайдерів. Адже операторам інтернет-мереж загрожує відповідальність за невиконання вказівок правоохоронців. Покарання провайдера передбачено у вигляді штрафу розміром до 1% від доходу компанії.

f1413aac31d80aad701a9eb519b36355

Метью Шааф, директор української філії «Freedom House»

– Тривожним з нашої точки зору є і те, що в законопроекті передбачається можливість обмежувати спроби громадськості впливати на прийняття рішень органами державної влади у цій сфері, – заявив Метью Шааф, директор української філії «Freedom House» – неурядової організації, яка проводить дослідження у сфері цивільних і політичних свобод.

Сьогодні цей законопроект не пройшов, але чи варто радіти? Адже творці намагатимуться провести його знову і знову. У даній ситуації важливо зробити висновок про всіх, хто проголосував за таке нововведення. Чи повинні такі люди перебувати в уряді? Відповідь очевидна і кожен спроможен прийняти своє рішення, позначивши його на виборах, адже майбутнє держави в наших руках!

Юлія Гутшабес

Автор записи

Залишити відповідь

5 − = 4