Нові правила паркування: штрафи без попередження та евакуація в будь-яку мить

Нові правила паркування: штрафи без попередження та евакуація в будь-яку мить

Президент підписав новий закон про парковку. Тепер водіїв зможуть штрафувати заочно і навіть евакуювати авто. До того ж з’являться інспектори, які будуть стежити за дотриманням правил паркування і проводити фотофіксацію порушень.

Очікується, що закон набуде чинності вже влітку. Основною причиною появи нових правил є поповнення скарбниці за допомогою платних парковок і штрафів. Самі розміри штрафів не зміняться. Однак при цьому розширяться повноваження поліцейських, а право виносити штрафні санкції з’явиться й у новоспечених інспекторів паркування, призначаються органами місцевого самоврядування.

Новий закон передбачає три режими відповідальності. Перший, як і раніше передбачає попередження правопорушника і виписку протоколу. Другий буде здійснюватися автоматично за допомогою відеокамер. В такому випадку з водія будуть зніматися штрафні бали, а після третього порушення буде виписуватися штраф. А, третій режим передбачає фото-, відеофіксації буде проводитися вручну, як поліцейськими, так і інспекторами. І тут вже без всяких балів штрафуватимуть.

Згідно з нововведеннями грошові санкції будуть застосовувати у випадку, якщо водій не заплатив за платну стоянку, де перебував більше 10 хвилин. Квитанції за порушення правил паркування водій отримає просто під двірник, повернувшись до своєї машини. Присутність автомобіліста тепер не потрібна.

Якщо порушник сплатить штраф протягом 10 днів, то ця сума буде на 50% менше від первинної, така собі знижка для відповідальних. А, евакуювати авто зможуть з 17 причин, замість однієї – ускладнення дорожнього руху, яка раніше, пускалася на розсуд поліцейського.

За створення перешкоди українському водієві загрожує штраф у розмірі 510 гривень. А, що в країнах Європи? Наприклад, у Німеччині за таке ж порушення можна заплатити штраф у розмірі 35-60 євро, при цьому, якщо транспорт довелося евакуювати, то це ще 60 євро. А за більш серйозні порушення правил можна розпрощатися з кількома сотнями євро. Штрафні бали за порушення так само передбачені німецьким законодавством. Повідомлення про порушення можуть прийти на мобільний телефон. А, за сплатою штрафу поліцейський може простежити аж до самого банку.

Чи не загрожує розширення повноважень правоохоронців та інспекторів, в умовах українських реалій,  черговим сплеском корупції? Як зможуть уникнути хабарів між водієм і паркувальним інспектором? Тільки за допомогою того ж штрафу у розмірі 850-1700 грн, який загрожує інспектору за хабарництво?!

Стосовно автоматичних штрафів, то їх будуть отримувати саме власники автомобілів, а не водії, позбавляючи людину презумпції невинності. Адже за кермом може перебувати хтось інший. Як бачимо, новий закон викликає багато питань. Кожен спроможен ретельно ознайомитися з новими правилами, перш ніж оскаржувати їх або заохочувати. У будь-якому випадку, прагнучи до європейського життя, українець повинен пам’ятати, що Європа починається з кожного з нас, а порушення і хабарі все далі віддаляють нас від омріяної мети.

 

Автор записи

Залишити відповідь

3 + 6 =