Нова поліція – старі методи або повернення ручного контролю швидкості?!

Нова поліція – старі методи або повернення ручного контролю швидкості?!

Нещодавно міністр інфраструктури, в інтерв’ю одному з центральних телеканалів, з усією відповідальністю заявив, що з 27 липня знову повернеться ручний контроль швидкісного режиму. Потім, у прес-службі міністерства заявили, що насправді почнеться процес зміни нормативної бази. Так повернуть ручні радари чи ні? Давайте з’ясовувати!

– Перший крок, який ми зробимо, – з п’ятниці, 27 липня, ми повернемо швидкісний контроль на наших дорогах. Він буде здійснюватися в ручному режимі, як це було раніше. Вже з понеділка (23 липня) радари будуть встановлені на поліцейських автомобілях, а якщо в четвер буде розглянуто відповідну постанову Кабінету міністрів, уже в п’ятницю вони будуть задіяні в повній правовій площині», – з упевненістю заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Слова міністра неможливо трактувати двояко, адже він ясно говорить про старт ручного контролю швидкості. Таке рішення чиновники аргументують різким зростанням смертності на дорогах. Справді, величезна кількість ДТП з летальним результатом вимагає негайної реакції з боку уряду. Але невже ручний контроль швидкості на дорогах є рятівним заходом?

site_6_010818

Міністр інфраструктури Володимир Омелян

Повернення так званих ручних «фенів», які показують тільки швидкість і «трукамів» з «візирами», що здійснюють фото фіксацію, можуть призвести до корупції. Власне, тому в свій час така функція і була усунена. Та й поліцейські не мають права користуватися подібними приладами, у зв’язку з відсутністю нормативної бази.

Альтернативним вирішенням проблеми повинна стати автоматична фіксація порушень, але поки це залишається нездійсненною мрією, адже для її реалізації потрібна спеціальна апаратура, яка ідентифікує водія, а не просто визначає власника авто, якої, на жаль, немає.

Напевно, тому міністр інфраструктури заявив про дешевший, але менш ефективний метод контролю «зайвих кілометрів»?! У підсумку уряд відклав розгляд контролю швидкісного режиму до осені.

– Було дуже багато дискусій у суспільному середовищі, так що це питання вирішили не педалювати, – у результаті повідомив ЗМІ Володимир Омелян.

Багато водіїв сьогодні підтримують необхідність обмеження швидкісного режиму, однак разом з тим і нарікають, що такі заходи можуть призвести до нескінченних пробок. Автолюбителі кажуть про те, що пересування по місту зі швидкістю 50 км/год справедливо, але не для всіх частин мегаполісів.

site_5_010818

А що скаже європейський досвід? У більшості країн на території міста є обмеження у 50 км/год, у той час, як по заміських дорогах дозволяється їздити 80-90 км/год. Максимально допустимою є швидкість до 130 км/год. При цьому швидкісний режим коригується в залежності від часу року та доби. Так взимку, у Франції, на автомагістралях можна розганятися не більш ніж на 110 км/год, а у Польщі швидкість руху у денний час обмежена до 50 км/год, а вночі – 60 км/ч.

Дорожньо-транспортні пригоди забрали у 2017 році життя 3 432 осіб, при цьому майже 35 000 отримали травми. Всього було зареєстровано 27 220 ДТП з постраждалими. Можновладці повинні вжити всіх необхідних заходів, щоб змінити ситуацію. Але якими повинні бути методи боротьби з ДТП? Повернення до минулого? Такі питання не терплять поспішних рішень, тим більше з боку перших осіб. Кожен спроможен залишатися у курсі подій, висловлюючи свою позицію щодо таких важливих питань, а не сліпо довіряючи правлячій верхівці.

Юлія Гутшабес

Автор записи

Залишити відповідь

1 × 1 =