Названо найбільш необхідні професії України

Названо найбільш необхідні професії України

31 липня відбулася прес-конференція на тему працевлаштування та безробіття у країні. В. о. голови держслужби зайнятості Валерій Ярошенко розповів про найбільш затребувані професії в Україні, а також назвав найбільш низькооплачувані спеціальності.

Незважаючи на те, що ринок переповнений економістами та юристами, випускники шкіл затято відправляються навчатися на ці спеціальності. Так на 3000 вакансій економістів, є 5000 бажаючих. Валерій Ярошенко акцентує увагу на тому, що «вища школа не орієнтується на реальні потреби ринку праці в Україні».

– Близько 50% безробітних, які звертаються у центри професійно-технічної освіти Держслужби зайнятості, це ті, хто має вищу освіту, тобто вони приходять і, маючи вищу освіту, перенавчаються на робітничі професії, – заявляє Валерій Ярошенко.

site_2

В. о. голови держслужби зайнятості Валерій Ярошенко

Насправді дуже сумно, що така тенденція в Україні досягла певних масштабів. Тут спрацьовує відразу два чинники. Неусвідомлений вибір справи свого життя, самими випускниками, коли молода людина вступає до ВИШу за вказівкою батьків. А, також відірваність вищої освіти від об’єктивної реальності, коли теоретичні знання, затьмарюють практичні навички. У цю мить на арені повинна з’явиться держава, з формуванням якісних та актуальних освітніх програм.

– Заважає ринку праці кваліфікаційно-професійний дисбаланс… В Україні так ментально склалося, що до 80% випускників шкіл намагаються вступити у вищі навчальні заклади та менше 30% отримують професійну освіту, – пояснює в. о. голови держслужби зайнятості.

graduation students

За словами Валерія Ярошенка сьогодні у країні не вистачає таких спеціалістів, як електрозварники, слюсарі, токарі, пекарі, водії, столяри. Працівники сфери послуг: продавці, швачки, кухарі, офіціанти, охоронці, медсестри. Працівники сільського господарства також досить затребувані: трактористи, птахівники, тваринники, робітники з обслуговування сільгосптехніки… Потрібні також інженери різних галузей, фармацевти, не вистачає сьогодні і вчителів в країні, підкреслив чиновник.

Однак, частина з цих професій є низькооплачуваними, не дивно, що такі вакансії залишаються не закритими. Взяти спеціальність медсестри, величезна відповідальність, робота з людськими життями, а зарплата – копійки.

– Рівень зарплати, який пропонують роботодавці, мізерний. В охороні здоров’я люди отримують близько 5 тисяч гривень на місяць, в освіті – 6. Звісно, цих коштів не вистачає для нормального існування. Тому люди виїжджають за кордон, – зазначає Ярошенко.

site_4

Давайте порівняємо українські зарплати з європейськими. Так медсестра в Польщі отримує 2500-3500 злотих, а це $675-945. Слюсар отримує в Польщі $1215, а в Україні – 10 000 грн, а це $370. Зарплата токаря у Польщі може досягати $1850, у той час, як в Україні ті ж $370.

Ні для кого, не таємниця, що зарплатний фонд у Європі вище українського і, звичайно, у цьому питанні провідне місце займає держава. Проте, це не знімає відповідальності із самих громадян, які отримують освіту, не замислюючись, чи зможуть у подальшому працювати за обраною професією. Кожен спроможен вивчати ситуацію на ринку праці, отримувати актуальні знання і розвиватися, досягаючи успіху.

Юлія Гутшабес

Автор записи

Залишити відповідь

+ 4 = 6