Нацбюро з фінансової безпеки: нова спроба боротьби з «маски-шоу»?

Нацбюро з фінансової безпеки: нова спроба боротьби з «маски-шоу»?

НАБУ, податкова міліція, служба безпеки і Генпрокуратура – силових структур, контролюючих українського підприємця вистачає. Часто такі перевірки закінчуються зупинкою роботи підприємств, вилученням документів і моральною травмою керівників. Щоб виключити подібні «набіги» уряд планує створити Національне бюро фінансової безпеки.

Українські підприємці живуть, як на пороховій бочці, в будь-який момент, чекаючи «відвідування» силовиків. Деколи, хлопці в масках і з автоматами приходять з різних структур з одного і того ж питання, остаточно вибиваючи з колії роботу компаній. З появою закону «маски-шоу стоп» ситуація змінилася, але повністю викорінити стару звичку правоохоронців все ж не вдалося.

– Ми – сучасна європейська країна. Якщо ми будемо вести себе як дикуни, то в нашій країні ніхто не буде займатися підприємництвом, тому що прийде хтось в погонах, в масці і почне «качати права», – підкреслив прем’єр-міністр України на зустрічі з підприємцями.

З цієї причини найближчим часом Верховна Рада розгляне законопроект «Про Національне бюро фінансової безпеки України». Згідно з новим проектом бізнес будуть контролювати не браві хлопці з автоматами, а «білі комірці» з комп’ютерами.

Зареєстрований законопроект про Національне бюро фінансових розслідувань, який позбавить всі інші правоохоронні органи, в тому числі і Службу безпеки України, Національну поліцію, Генеральну прокуратуру, НАБУ – всі правоохоронні органи, крім бюро, можливості втручатися в діяльність бізнесу, – заявив Петро Порошенко.

Поки Україна створює черговий контролюючий орган, в Європі та Азії створюють мікроклімат для розвитку підприємницької діяльності. Так у Німеччині ще у 1978 році уряд почав стимулювати відкриття малого бізнесу, видаючи кредити на тривалий термін і під низькі відсотки. Завдяки такому поштовху 41% громадян працює на підприємствах з колективом до 9 осіб, що на сьогоднішній день забезпечує майже половину ВВП держави.

У Сінгапурі, крім пільг та субсидій на кредити існують спеціальні держструктури, які покликані налагодити роботу підприємств, навчати і розвивати персонал, і допомагати вирішувати різні питання у держ. органах.

Так може українському уряду теж варто підтримувати підприємців, а не тільки створювати контролюючі органи, які відлякують іноземні інвестиції? В іншому випадку ревізорів буде більше, ніж тих, хто поповнює скарбницю. Адже процвітаюча держава починається з успішного бізнесу, де кожен спроможен працювати, розвиватися та не зупинятися на досягнутому.

Автор записи

Залишити відповідь

9 − = 1