На Одещину обрушилися страшні випробування!

Як завжди зима несподівано настала в січні і по класиці жанру Україна не була до цього готова. І якщо в одних містах неготовність до сезону виражалася засніженими дорогами і кілометровими пробками, то на Одещині у цьому сенсі все зайшло далі

У 46 містах і селах Одеської області люди вже тиждень залишаються без світла. Найбільше постраждав саме Кілійський район Одеської області.

В українській Венеції, місті Вилкове ще сумніше, у людей не було ні тепла, ні світла, ще і готівка закінчилися, адже не працювали банки і банкомати. Так, що купувати собі дрова або вугілля громадяни теж не могли. Зате підприємливі земляки, користуючись ситуацією, вже встигли підвищити ціни і на палети, і на вугілля.

Журналісти газети «Кожен спроможен» вирішили з’ясувати, як складається ситуація в Кілійському районі і в тому числі у Вилковому.

Практично цілий тиждень у нас не було світла, а разом з тим і тепла, адже опалення у квартирі в нашому будинку працює від електрики. Ми поїхали на цей час за місто, до матері, там приватний будинок, який хоча б опалюється, адже у мене дворічна дитина, я просто не могла залишатися без світла і тепла. Слава Богу в «Ощадбанку» поставили генератор і ми нарешті змогли зняти готівку, світло включили тільки вчора, – розповідає мешканка міста Вилкове Наталія.

Але яка реакція чиновників в даній ситуації?

Насамперед керівництво громади прийняло рішення забезпечити електропостачанням міської лікарні, за допомогою генератора, потужністю 60 кВт, яке було надано службою ДСНС. Весь цей час лікарня була для вилкочан першим пунктом обігріву і будь-якої допомоги, яка могла їм знадобитися у критичній ситуації. У селах Мирне і Десантне для цих цілей до електроживлення були підключені ФАПи та амбулаторії. Водопостачання в місті подавали за допомогою дизельних генераторів.

У середу, за словами начальника Кілійського РЕМу Бориса Демченко, місто було повністю готове приймати напругу. Електроопори 10 кв та 0,4 кВт були відновлені. І вже ввечері цього ж дня було подано напругу 35 кВт – було відновлено електропостачання багатоквартирних будинків. Пріоритет цим будинкам був відданий, тому що мешканці багатоквартирних будинків обігріваються електроенергією.

– У Вилковому вже майже повністю відновлено електропостачання. Однак деякі приватні будинки залишаються знеструмлені і повинні робити додаткові заявки для ремонту, – пояснює оператор гарячої лінії «Одесаобленерго» Інна.

Ось і виходить, що в місті Кілія, як і у Вилковому, електроенергію відновили, але частково. А що роблять у цей час у госадміністрації?

До кінця січня має бути відновлено електропостачання повсюдно. У нас постійно проводяться наради з цього приводу і ми постійно отримуємо інформацію щодо відновлення подачі електроенергії. Роботи ведуться 24 години на добу, – заявляє голова районної ради Кілійського району Павло Бойченко.

Електропостачання відновлено частково. Однак віддають собі звіт чинуші в тому, що за кожною такою «точкою» стоять сім’ї, діти, люди похилого віку? Віддають собі звіт, що українці знаходяться на межі гуманітарної катастрофи? На це питання так ніхто відповісти не зміг. Звичайно, адже чиновники повертаються в теплі світлі квартири та особняки, а «ситий голодному, як відомо не товариш». Тому громадяни повинні самі брати ситуацію під контроль, не очікуючи на диво від влади.

Автор записи

Залишити відповідь

8 − 8 =