М’ясо в Україні: найнижчі ціни — найбільші зусилля

М’ясо в Україні: найнижчі ціни — найбільші зусилля

Згідно з дослідженням британського видання The National Provisioner, найдешевше м’ясо птиці саме в Україні, яловичина і свинина так само знаходиться в списку лідерів цін. Проте одні з найнижчих зарплат українців не дозволяють відчути принадність м’ясної цінової політики, тому котлетки в українських будинках з’являються набагато рідше, ніж у країнах, де м’ясо дорожче.

Галузь діяльності видання The National Provisioner – аграрна тематика. Медіа проаналізувало квітневі ціни на м’ясо в 52 країнах з національних мереж. Так вартість 1 кг курячої грудки в Україні становить у середньому $2,65, а кілограм курячих ніжок $1,9. Менше 3-х доларів за кілограм платять китайці, таїландці малазійці.

Найдорожче м’ясо в Швейцарії, тут громадянину за 1 кілограм курятини доводиться розщедрюватися на 27,14 долара. У Швеції ціна становить $14,28 за кілограм птиці, а в Норвегії $13,69.

В Україні низькі ціни на телятину, за кілограм вирізки українець в середньому викладає $3,20, трохи дорожче в Індії – $4,73, а також  в Колумбії – $5,28. А, ось в Гонконзі за кілограм телятини м’ясоїду доведеться заплатити $20,83, у Норвегії $28,55 і, як завжди, лідер хіт-параду за найвищими цінами – це Швейцарія, де за кілограм м’яса жителі викладають до $49,68.

Свинина в Україні теж одна з недорогих – $4,15, ще дешевше купити можна в Польщі – $3,29, Угорщині – $3,37 і В’єтнамі – $ 3,90. Традиційно найдорожче м’ясо – це в Швейцарії і свинина не виняток – $20,39.

site2-2

Ось тільки по споживанню дешевого м’яса українці скотилися вниз рейтингу, опинившись з 52 країн вже на 44-му місці. За рік українець з’їдає 48,5 кг. Менше ця цифра тільки в Колумбії, Японії, Гонконгу, Таїланді, Єгипті, Туреччині, Індонезії та Індії. При цьому найбільша кількість м’яса на рік на одну людину споживається в Австралії, а це 111,5 кг. У п’ятірці лідерів Нова Зеландія, тут за рік громадянин з’їдає 106,4 кг, у Австрії – 102 кг, Аргентині – 98,3 кг, а також в Іспанії з цифрою у 98 кг. А от у Швейцарії з найвищою ціною на м’ясо населення в середньому споживає 74,7 кг і країна займає 27-е місце.

Звичайно, у Швейцарії найдорожче м’ясо, але щоб на нього заробити швейцарцю доведеться відпрацювати 3 години, у той час, як українець повинен робити майже 11 годин! Так, що, незважаючи на високі цінники у розвинених країнах працюють в рази менше, щоб покуштувати м’ясні страви. Так, у Данії, Швеції, Австралії, Норвегії та Великобританії громадянам треба працювати менше двох годин, щоб на столі побачити м’ясну рульку. Найбільше працюють щоб з’їсти м’ясний шматочок в Індонезії – 23,6 години і в ОАЕ – 22,1 години. В Індії теж цифра велика – 22,8 години, але ж тут і корова священна тварина.

11-beliefs-1-1920

Закінчити статтю хочеться без зайвих слів, адже цифри говорять за себе. Найнижчі ціни – лише ілюзія, адже фонд зарплат давно не дозволяє українцю повноцінно харчуватися. М’ясо у багатьох – недозволена розкіш, а більшість українських пенсіонерів харчуються в кращому випадку м’ясними субпродуктами.

Кожен спроомжен залишатися в курсі подій, адже попереджений, значить озброєний.

Автор записи

Залишити відповідь

9 + = 17