Кабмін затвердив тариф на медобслуговування!

Кабмін затвердив тариф на медобслуговування!

Минулого тижня кабмін затвердив тарифи на надання первинної медичної допомоги. Згідно з рішенням «Порядок реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної меддопомоги на 2018 рік» за пацієнта, який уклав з лікарем декларацію, держава буде виплачувати медустанові 370 грн на рік

– Постановою Кабміну закріплений базовий тариф за обслуговування пацієнта в 2018 році – 370 гривень за людину на рік. Мова йде про прямі оплати від Національної служби здоров’я України, які отримає медзаклад за кожного пацієнта, який підписав з ним декларацію, – йдеться у повідомленні МОЗ.

Також були визначені коригуючі коефіцієнти за віком. За надання медичної допомоги дитині від 0 до 5 років лікар буде отримувати 4 ставки в розмірі 1480 гривень. Обслуговування дитини віком від 6 до 17 років обійдеться державі у 2,2 ставки, що становить 814 гривень. Вікова категорія від 18 до 39 років вважається найменш проблемною, тому оплата за неї становить 1 ставку. За вікову групу від 40 до 64 років заплатять 1,2 ставки, що становить 444 грн., а за обслуговування категорії старше 65 років держава виділить 2 ставки 740 гривень.

Оплата за пацієнтів, які не обрали свого лікаря і не підписали декларацію, складе 240 грн. Таким чином, держава стимулює самі медустанови укладати договори з пацієнтами.

– Тепер керівники закладів мають усі інструменти, щоб обрахувати, який дохід вони зможуть отримати з липня, та спланувати, скільки пацієнтів вони зможуть залучити, – зазначив заступник міністра Павло Ковтонюк.

А, який міжнародний досвід у системі охорони здоров’я? Наприклад, у Великобританії існує, як безкоштовна, так і платна медицина. Розщедрюються тут тільки за лікування у окулістів і стоматологів, ну і за ліки за рецептом, усі інші медичні послуги безкоштовні. А, малозабезпеченим, дітям до 16 років і дорослим після 60 і зовсім все безкоштовно. Ліки за рецептом оплачуються згідно фіксованій сумі у 7,85 фунта. А от лідером по медичному обслуговуванню багато хто вважає Мальту. Для місцевих жителів тут лікування абсолютно безкоштовно, адже воно оплачується повністю з податків.

Як позначиться тарифікація на громадянах? Покаже час, головне щоб бажання лікарів збільшити кількість «людино-годин» не перетворилося з індивідуального підходу в механічний конвеєр. Здоров’я – найцінніше, що є у людини, кожен спроможен вести здоровий спосіб життя та вчасно звертатися за медичною допомогою.

Автор записи

Залишити відповідь

2 + 1 =