І, знову підвищення тарифів!?

І, знову підвищення тарифів!?

З 1 серпня 2018 року набувають чинності нові тарифи на електроенергію та опалення. Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ) затвердила постанову про тарифи на виробництво теплової енергії КП «Київтеплоенерго» і відпуск електричної енергії для ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6.

На цей раз підвищення стосується киян, але ж у слід за столицею така ж доля може спідкати і всі інші регіони країни. Постановою встановлюються тарифи на відпуск електричної енергії – 182,91 коп/КВт∙год. Встановлений тариф на виробництво теплової енергії для надання населенню послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води – 784,58 грн/Гкал.

Також передбачені нові розцінки на виробництво теплової енергії для надання релігійним організаціям послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води – 477,19 грн/Гкал. На виробництво теплової енергії для надання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води установам, що фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів так само вводяться нові ціни – 1187,2 грн/Гкал. У той час, як на виробництво теплової енергії для потреб інших споживачів, тобто нас простих смертних – 1186,56 грн/Гкал.

Аргументують підвищення тарифів тим, що нові ціни будуть включати вартість виробництва енергії, а також її транспортування. Крім того, «Київенерго» наполегливо рекомендує городянам погасити існуючі заборгованості до 1-го серпня.

37605017_2149720721975825_1632366161238687744_n

– У зв’язку з відмовою НАК «Нафтогаз України» підписувати контракт з «Київтеплоенерго» через невирішену ситуацію з боргами за газ погашення існуючих боргів протягом найближчих двох місяців є запорукою стабільності енергопостачання Києва, – пояснюють в «Київенерго».

Як підрахували в «Київенерго» заборгованість за гарячу воду і опалення становить 4,8 млрд. грн. Загальна заборгованість по Україні за ці комунальні послуги, включаючи Київ становить 13,3 млрд. грн. У той час, як загальна заборгованість на 1 травня, як повідомляє Держстат, становить 33,96 млрд. грн. Найбільші борги припадають на газопостачання. При цьому, загальний борг, за заявою служби державної статистики в травні зменшився на 12%. Цікаво, а зростання тарифів не спровокує нову хвилю збільшення боргів по комуналці?!

Ні для кого не секрет, що в Україні одна з найнижчих плат за комунальні послуги порівняно з країнами ЄС. Однак, чи можемо ми змагатися і рівнятися у даному питанні на наших партнерів? Адже разом з комуналкою, доходи українців так само одні з найнижчих. Проте прагнути до енергоефективності європейського рівня, створення якісних послуг і до зростання добробуту громадян, ось чому Україна може повчитися у Європи вже сьогодні.

37719270_2149720735309157_4004188307729678336_n

І, знову черговий удар по гаманцю громадян. До чого призведе таке нововведення? Зростання тарифів може спровокувати чергову хвилю нарощування боргів по комуналці, адже фінансове становище українців залишає бажати кращого. Чи можна змінити ситуацію? Безумовно! Кожен спроможен не залишатися байдужим до проблем країни, бути в курсі того, що відбувається, адже це стосується всіх, лише вплив та контроль громадськості можуть щось змінити!

Юлія Гутшабес

Автор записи

Залишити відповідь

− 2 = 3