Держава руйнує інститут шлюбу?

Держава руйнує інститут шлюбу?

17 квітня міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що з 2000 року кількість матерів-одиначок в Україні зросла в 22 рази. На думку чиновника, система соціального захисту сама стимулює не укладати шлюби.

Проблема полягає в тому, що ми створили такий соціальний механізм, який призводить до того, що людям сьогодні просто невигідно реєструвати шлюб. Тоді при призначенні субсидії ти можеш уникнути обліку своїх доходів, якщо у тебе немає чоловіка ти отримуєш допомогу, як мати-одиначка, ти отримуєш державну соціальну допомогу, малозабезпеченість. Сама наша система соціального захисту, як це не страшно звучить, стимулює людей не вступати у шлюб, – підкреслив Рева.

І, дійсно, досить часто зустрічаються пари, які живуть разом, але не одружуються і отримують різну допомогу. Але що їх змушує це робити? Нестримне бажання наживи?

Ми з цивільним чоловіком вже 3 роки разом, рішення, що дитина буде записана на мене, для отримання допомоги прийняли разом. Чоловікові було дуже складно погодитися, але виходу немає, я не працюю, у нього мізерна зарплатня, а утримувати сім’ю треба, тут потрібна кожна копійка, ось і доводиться крутитися і викручуватися. Я б і рада цього не робити, але фінансове становище змушує, – розповідає мати 2-річного малюка Олена з м. Кам’янське.

На 1 січня 2018-го держ. допомога на дітей матерів-одиначок (одиноких батьків, вдів, вдівців) отримує 320, 5 тис. осіб. Так в якому ж розмірі виплачується цей куш, який зривають матері-одиначки? Якщо у сім’ї немає ніякого доходу, то допомога дорівнює прожитковому мінімуму для дитини. До 6 років – 1492 грн, з 6 до 18 років 1840 грн, і для студентів у віці 18-23 роки – 1762 грн.

Звичайно, є випадки і неблагополучних сімей, де горе-батьки заробляють на дітях. Однак ці випадки повинні контролюватися опікунськими органами. Адже тут вже існує загроза життю малюків і це зовсім інша історія.

У нашому будинку живе сімейка алкашів, так вони вже третього народжують, а дитячі гроші на горілку використовують, – ділиться пенсіонерка Лідія, м. Харків.

А, як з держ. допомогою обстоїть справа у європейських країнах? Наприклад, у Німеччині батько-одинак отримує дитячу допомогу в розмірі 192 євро для перших двох дітей, 198 євро для третього, а допомога на четвертого становить 223 євро. Якщо діти маленькі, але є можливість підробити, то держава пропонує найняти няню у соціальній службі та частина витрат повернеться батькам. У Франції теж є така послуга, причому як у Німеччині, так і Франції вона існує не тільки для одиноких батьків. Крім того французам з малюками надаються податкові пільги, знижки на користування транспортом і на житло на відпочинку.

Поки в Україні розмірковують, як шахраюють батьки дітлахів, у європейських країнах створюють максимально комфортні умови для матерів і батьків. Як би там не було діти – це наше майбутнє і кожен спроможен створити краще майбутнє для юного покоління.

Автор записи

Залишити відповідь

+ 1 = 10