Чому український борщ – не по кишені українцям?

Чому український борщ – не по кишені українцям?

Зниження цін нам тільки сниться. Вартість продуктів зростає, як на дріжджах. Підвищуються ціни на овочі та фрукти, м’ясо та хліб. Так у 2018 в порівнянні з 2017-м фрукти подорожчали на 39%, а яйця на 27%! І це далеко не межа.

Розцінки на продукти соціального кошика роздуваються з кожним днем. Цінники на м’ясо злетіли по всіх позиціях, крім курятини. Вартість свинини зросла на 7,76%, яловичина на 11,38%, а ковбаса на 17,44%. При цьому овочі не відстають картопля подорожчала на 43%, буряк на 53,6%, цибуля на 20,4%. Розцінки на хліб, рис, сир, масло і сметану також підвищилися.

Однак яка причина підвищення цін? На це питання відповів президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко.

Після ряду реформ ми отримали імпортні мінеральні добрива. В результаті мінеральні добрива стали не просто дорогі золоті. Для порівняння аміачна селітра подорожчала в 10 разів. Кілограм селітри 24 гривні, а якщо Вам тонну треба, а якщо 5 тонн, 10 тонн? Друга проблема дизпаливо. Аграрії підвищили ціни на зерно, щоб купити солярку за новою ціною. У результаті ми отримали дорогі корми. Адже в 2017-му році у порівнянні з 2016-м закупівельна ціна зросла на 33%, пояснив пан Охрименко.

Справедливості заради, треба зауважити, що є позиції, які впали в ціні, а саме: цукор подешевшав на 1%, сало на 3%, курка на 4,4%, гречка на 8,2%, а макарони на 3,4% .

Борщ – це добре, але те, що значно зросла його вартість, – це погіршує апетит. За квітень вартість борщу зросла практично на 8%, або на 6,2грн. за каструлю. Серед усіх продуктів, які найбільше дорожчали минулого місяця, була більшість складових борщу, – відмітив у себе на сторінці фейсбук директор Української асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко.

Так скільки ж українці витрачають на харчування від своїх доходів? У селі – 53% від суми місячного заробітку, а у місті – 49%. А, скільки коштів на провіант йде в іноземних державах? Наприклад, в Америці громадянин витрачає на їжу 6,5% від свого прибутку, у Великобританії майже 9%, у Німеччині – 11%, в Італії – 14%, у Туреччині – 22%, а у Китаї – більше 25%.

Заробіток українців не встигає за зростанням цін. Харчуватися стає все дорожче, такі продукти, як м’ясо та риба – давно стали розкішшю. Безумовно, прямим регулятором подорожчання харчів є держава. В першу чергу шляхом підтримки сільськогосподарського комплексу.

Кожен спроможен залишатися у курсі подій, висловлюючи власну точку зору на те, що відбувається.

Автор записи

Залишити відповідь

− 3 = 6