Чому морпіхи протестували в Миколаєві?!

Чому морпіхи протестували в Миколаєві?!

23 травня у Миколаєві відбулись урочистості з нагоди 100-річчя створення морської піхоти України, до події була приурочена церемонія зміни форми морпіхів, яку відвідав гарант. На заході стався демарш бійців Першого Феодосійського Окремого батальйону морської піхоти (1-ФОБМП).

Відсьогодні колір беретів українського морпіха набуває відтінку морської хвилі, як штормове Чорне й Азовське море. Зберігаючи чорні берети на почесних місцях вдома і в музеях, визволяти Україну в ході операції Об’єднаних сил морська піхота віднині буде в новому однострої, – підкреслив президент.

Піхотинці 1-ФОБМП відмовилися надягати нові блакитні берети, точніше кольору морської хвилі і залишилися в чорних. Справедливості заради, варто відзначити, що 1-ФОБМП не зрадив присязі і до останнього стояв за Україну в окупованому Криму. Однак, у цей день бійці заявили, що залишаться у колишній формі, у першу чергу тому, що важливо шанувати традиції військово-морських сил України. Але це не єдиний привід для протесту, а спосіб привернути увагу до більш серйозних проблем військовослужбовців України.

– Морські піхотинці 1-ФОБМП відмовились зраджувати клятві і увійшли до парадного строю під час урочистостей у своїх українських чорних беретах. Збереження символіки є символом збереження боєздатності та традицій, залишків колективів, які вели і ведуть боротьбу із ворогом, не тільки у лавах морської піхоти, а й усіх ЗСУ. Реформи це не зміна фасаду! Ми сміливо декларуємо це! ВІРНІ ЗАВЖДИ! – Написав на своїй сторінці у фейсбук Анатолій Вовненко екс-військовослужбовець батальйону з м. Луцьк.

Багато військових підкреслюють, що армійська реформа повинна носити більш глибокий характер. У першу чергу мова йде про ставлення до кадрів.

Є кілька причин такого вчинку. Одна з них – погане ставлення до військовослужбовців. Ми проти фасадної реформи в армії. Командування не дорожить особовим складом. Їм все одно, піде людина чи ні. Який у нього бойовий досвід. У них звичайна відмазка – завжди знайдуть нову людину. Це радянський підхід до управління колективами, він не придатний у воєнний час, – повідомив один з діючих морпіхів у коментарі InfoResist. Так само він зазначив, що це не одноразова акція і стосується не беретів, це комплексна проблема.

А, як коментують інцидент самі ВМС України?

23 травня у Миколаєві відбулася церемонія зміни форми одягу для морської піхоти з участю Президента України. Є відповідний наказ, обов’язковий для виконання. Одним з елементів є зміна чорного берета на новий – кольору морської хвилі. Дехто з морських піхотинців відмовився змінити берети піхоти. Серед них більшість вже звільнено у запас. Це їх особиста позиція. Але переважна більшість морпіхів вдягли нові берети, – заявив начальник прес-центру ВМС ЗСУ Олег Чалик.

Поки українські військові домагаються зміни умов на службі, давайте розглянемо відношення до військових у всьому світі. Так у США військові сили вважаються великим роботодавцем, потрапити на контракт, до якого не так-то й легко. Адже тут забезпечують соціальним пакетом і гідною зарплатою. Мінімальний оклад американського військового становить $1500. Для порівняння мінімальна зарплата українського армійця становить 7000 грн, що становить трохи більше $260.

Так, невже у такий важкий для України час основним питанням є зміна форми військовослужбовців?

Кожен спроможен залишатися у курс подій, адже попереджений, значить – озброєний!

Автор записи

Залишити відповідь

× 6 = 36