Чого чекати українцям від нової медреформи?

Впровадження медичної реформи тягне за собою масу нововведень. Навчені гірким досвідом, українці звикли сприймати все нове з острахом. Журналісти газети «Кожен спроможен» вирішили з’ясувати, як будуть протікати чергові зміни в охороні здоров’я і як вони позначаться на населенні

Відтепер кожен пацієнт повинен буде підписувати декларацію з тим лікарем, у якого він хоче спостерігатися. Заробіток кожного доктора залежатиме від нього самого, його кваліфікації і вміння знайти спільну мову з пацієнтом, – пояснює заступник начальника департаменту охорони Здоров’я Дніпропетровської області Олексій Петрович Григорук

Більш за все українці хвилюються, особливо ті, хто живе у селах, щоб клініки, до яких більш-менш зручно доставатися не закрили.

Усі мед.установи, які можна було закрити, ми вже закрили. Так що більше не планується, — заявляє пан Григорук.

І, знову платники податків повинні приготуватися до того, що з їхньої кишені будуть відраховувати додаткові гроші на утримання нового держ органу.

Із створенням системи «гроші ходять за пацієнтом» створять новий орган по розподілу цих самих коштів, це Національна агенція охорони здоров’я, – пояснює Олексій Петрович.

Таааак… реформа нова, і медицина повинна бути 100% безкоштовною, хоча б первинної, ось тільки з новою реформою плодяться нові органи і відповідно чиновники, які будуть знову об’їдати платників податків. От і виходить, що низку лікарень вже закрили, вони начебто стали не потрібними, а ось різні агенції виявились навіть дуже потрібними.

А, що ж з багатостраждальною швидкою допомогою? Адже замість лікарів і фельдшерів, рятувати життя людей повинні були, за новою реформою, парамедики, які не мають навіть медичної освіти.

Профспілки працівників швидкої допомоги відстояли своїх кваліфікованих працівників, швидка залишиться в колишньому складі без парамедиків, – заспокоює заступник начальника департаменту з охорони здоров’я.

Тішить те, що сотні тисяч медиків не залишаться на призволяще, і головне, вони зможуть врятувати сотні тисяч людських життів. Однак, що з приводу роботи коллцентрів, які будуть по телефону вирішувати потрібно тому, хто дзвонить швидка чи ні?

Так, у коллцентрах будуть спеціальні висококваліфіковані працівники, які зможуть визначати необхідність виклику екстреної допомоги людині, — запевняє пан Григорук.

Звичайно, такі спеціалісти по телефону, не на жарт лякають. А раптом у людини не вистачить слів і сил описати свій стан і що ж тоді? Пацієнт залишиться без медичної допомоги?

- Не знаю чого чекати від медреформи, але зараз я змушена їздити в сусіднє село за медичною допомогою. Мало того, що доводиться довго чекати на транспорт, щоб дістатися до лікарні, так ще й тут до лікаря потрібно вистояти божевільну чергу, а якщо тобі погано, а потрібний лікар в цей день не приймає, що робити, помирати? Сумніваюся, що після реформи стане краще, тільки ще більше бюрократії розведуть, кому від цього буде краще? – Скаржиться мешканка с. Могильов, пенсіонерка Олена Петрівна.

Як кажуть, поживемо – побачимо. Адже європейський досвід це може і добре, але головне, щоб наше Міністерство охорони здоров’я, все-таки робило поправку на менталітет пересічного українця, його можливості та потреби. Дуже хочеться, щоб всі ці нові віяння пішли на користь українському народу, а не навпаки.

Автор записи

Залишити відповідь

× 2 = 12