Черкаси: школярі на лінійці втрачають свідомість!

Черкаси: школярі на лінійці втрачають свідомість!

8 травня у Черкасах сталося масове отруєння дітей. Школярі 2-9 класів прямо на лінійці стали непритомніти. Спочатку госпіталізували троє дітлахів, потім 42, в результаті цифра постраждалих збільшилася до 53-х учнів та двох вчителів. Причини отруєння з’ясовуються, на місце події приїхав прем’єр-міністр Володимир Гройсман та в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Дітей госпіталізували зі скаргами на нудоту, головний біль і запаморочення.

– З метою визначення причини погіршення стану здоров’я учнів хіміко-радіологічною лабораторією ДСНС на території школи проведені заміри повітря на вміст небезпечних хімічних речовин. Перевищень вмісту хімічних речовин понад граничнодопустимої концентрації не виявлено. Лабораторією Держпродспоживслужби м. Черкаси взято проби води з системи централізовано водопостачання школи та бутильованої питної води для дослідження на вміст небезпечних речовин, – заявили в ДСНС.

За фактом події порушено кримінальну справу. Однак офіційні причини отруєння учнів не названі.
– Якщо буде встановлено речовину, ви першими про це дізнаєтесь, – підкреслив прем’єр-міністр у розмові з журналістами.

Що ж, будемо сподіватися, що реальні причини надзвичайної події будуть озвучені, а винні понесуть покарання. І, головне, щоб подібне більше не виникало. Адже зовсім недавно в школі Харківської області сталося отруєння, коли в лікарню потрапили 44 учня. А на початку навчального року в київській гімназії було госпіталізовано більше 200 учнів, так само отруєння були зафіксовані у Чернігівській області, Чернівцях та на Волині.

Європейські країни давно забули про масові отруєння у школах. Адже тут за якістю продуктів харчування шкільних їдалень стежать дуже жорстко. Так у Великобританії була створена окрема державна структура Трест Шкільного Харчування, яка підконтрольна широкому загалу. Школярів забезпечують здоровим харчуванням, яке відповідає високим стандартам якості.

Здоров’я дітей – це першорядне питання держави на рівні національної безпеки! Адже юне покоління – це наше майбутнє. Як домогтися справедливого рішення з таких надзвичайних подій і не допустити їх повторення? Тільки спільно, привертаючи увагу громадян і лідерів громадської думки! Кожен спроможен не залишатися байдужим до того, що відбувається, адже чужих дітей не буває!

Автор записи

Залишити відповідь

6 + = 10