Чергове подорожчання комуналки у 2018

Чергове подорожчання комуналки у 2018

В опалювальному сезоні 2018-2019 почнуть діяти нові соціальні норми споживання газу і електрики. Уряд вважає, що минулорічні норми завищені і громадянам вистачить і менших об’ємів. Ну, а якщо не вистачить, то викручуйтесь, як кажуть самі.

Нові норми прописані у постанові Кабміну №329 від 27 квітня 2018 року і набули чинності 1 травня 2018 року. Якщо у 2017-18-му обсяги споживання газу в опалювальний сезон становили 5 куб. м. на 1 м2 площі, то відтепер буде діяти цифра у 4,5 куб. м.

Норми за електроенергію у минулий опалювальний сезон становили 51 кВт на 1 м2 площі, нова ж тарифна сітка буде вважатися по нормі до 30 кВт.

– При призначенні субсидії на понаднормову площу житла норма може бути збільшена не більше ніж на 30%, – при цьому наголосили в уряді.

site2

Що ж стосується невикористаної субсидійної допомоги, то вона буде повертатися назад до бюджету.

– Все, що вимірюється лічильником і на що надається житлова субсидія, у разі невикористання наданої допомоги, за результатами сезону буде повертатися в бюджет країни. В тому числі, невикористана субсидія на газ і електроенергію, яка не використовується для опалення, – йдеться в офіційному повідомленні.

На сайті teplo.gov.ua за результатами 2016-2017 рр. до держбюджету повернулися кошти за невикористані субсидії:

-  6,2 млрд. грн. — газопостачальними підприємствами;

-  1,1 млрд. грн. — теплопостачальними компаніями;

-  650,1 млн. грн. — від водопостачальних підприємств;

-  290,7 млн. грн. — від компаній-постачальників електроенергії.

У Європі тарифи на комуналку вище українських, але все, як кажуть, пізнається у порівнянні, адже і доходи громадян там, у рази вище. Саме поняття субсидії рідко зустрічається у країнах ЄС, але допомога малозабезпеченим за сплату комуналки все ж існує. Так у Німеччині створено спеціальний резерв для незабезпечених верств населення на оплату житла. А, в Польщі, мабуть, єдиній європейській країні, уряд доплачує громадянам житлову надбавку.

site3

Тим часом в Україні скорочуються соціальні норми, субсидії віднімаються, а що ж робити пересічному українцю? Коли вартість комуналки злітає до небес, а фінансове становище дозволяє ледве зводити кінці з кінцями? Альтернативні шляхи розв’язання проблеми існують, про це свідчить і міжнародний досвід. Однак тут вже важливий постійний контроль і втручання громадськості. Кожен спроможен не залишатися байдужим, адже підвищення рівня життя в країні залежить від нас самих!

Юлія Гутшабес

Автор записи

Залишити відповідь

× 9 = 72