Чемпіонат світу: українці зрушують гори

У Белграді, Сербії проходить Чемпіонат Світу з підводного спорту (плавання з ластами). Українці змогли завоювати сім нагород – три в перший день і чотири у другий.

У перший день змагань українські спортсмени завоювали повний комплект медалей. Так Данила Колодяжного нагородили титулом чемпіона світу на дистанції 100 м у дисципліні «плавання в биластах».

У змішаній естафеті 4 х 100 також в дисципліні «плавання в биластах», срібло завоювали знову Данило Колодяжний, а також Артур Артаманов, Ірина Пикинер і Маргарита Смирнова. Олексія Захарова у цей день нагородили бронзою  на дистанції 400 м, в дисципліні «плавання у ластах».

Другий день чемпіонату виявився не менш плідним для українських плавців, ніж перший. Цей день подарував цілеспрямованим спортсменам два золота і два срібла. Так Євгенія Олейнікова стала срібною призеркою жіночих змагань на дистанції 1500 м з плавання у ластах.

Євген Степанчук завоював золото за «плавання в биластах» на дистанції 200 м. На цій же дистанції піднялася на другу сходинку чемпіонату серед жінок українка Антоніна Антоняк.

Чемпіоном світу з плавання у ластах став Олександр Одиноков. Дистанцію 1500 м він подолав за 12:20.64 хв. Спортсмен тепер вже є чотириразовим чемпіоном світу, чотириразовим чемпіоном Європи, багаторазовим чемпіоном України.

Олександр є діючим рекордсменом світу у плаванні в ластах на 800 м, також володарем декількох діючих рекордів України. Спортсмену 25 років, у підводному плаванні він вже 15 років. Щоденні тренування – у басейні 9 разів на тиждень, у тренажерному залі по дві години кожен день.

diving-snorkeling-sea-koh-tao-preview

– Завдяки підводному плаванню я не лише став чемпіоном, але й відігнав від себе болячки. У дитинстві був дуже хворобливим. Лікарі сказали батькам, що мені загрожує бронхіальна астма. Порадили віддати мене на фігурне ковзанярство або на плавання – туди, де нема пилюки. Батьки зробили ставку на ковзанярство, бо цей спорт дуже подобався моїй матері. Я потренувався півтора року і кинув. Пішов на класичне плавання. А через два з половиною роки спробував свої сили у підводному. Полюбив цей вид спорту, бо він дуже динамічний – ласти допомагають швидко плавати, – розповідає Олександр Одиноков.

Молодий чоловік з захопленням розповідає про улюблений вид спорту, про справу всього життя на даному етапі. Спортсмен радий, що тренується у клубі «Дарниця-303», де забезпечений всім необхідним, щоправда зарплата, залишає бажати кращого, зазначає хлопець.

– Не хочу ні на що нарікати. Ціную те, що можу займатися справою, яка дає мені задоволення, – додає плавець.